Po prvý raz v histórii račianskeho klubového futbalu postúpili starší a mladší dorastenci FK Rača do II. celoštátnej ligy. V 1. kole ročníka 2018/19 ich čakal hneď najťažší zo všetkých súperov – tímy MFK Dubnica nad Váhom boli v minulej sezóne v oboch kategóriách víťazmi.

Starší a mladší dorast FK Rača na predsezónnom sústredení.

Sľubný výkon staršieho dorastu

Starší dorast sa napriek papierovým prognózam držal ako nováčik s favoritom statočne. Prvý gól inkasoval v 9. minúte a ďalší v 32., ale potom už nekapituloval brankár Dominik Tanglmayer ani raz. Výsledok 0:2 so súperom tohto rangu je pre zverencov trénera Eduarda Pázmányho sľubný, ale chlapci si musia čo najskôr zvyknúť na úplne nové výkonnostné požiadavky.

V ďalšom kole nastúpi FK Rača doma proti Šamorínu (11.8. o 10:00).

MFK Dubnica nad Váhom – FK Rača 2:0 (2:0)

Góly: 9. Laco, 32. Matúš. Rozhodoval: Poruban. ŽK:
Zostava FK Rača: Tanglmayer – Obernauer (46. Litomerický), Imriška, Betka, Muráni, Frajberg, Prekop, Šimončič, R. Pázmány, Mesároš (84. Barok), Macko (61. Krošlák).

Mladší dorast prehral

Horší výsledok ako starší rovesníci dosihali mladší dorastenci. Zverenci trénera Mikuláša Marciho prehrávali už do polčasu 0:3. V tíme domácich zaujal streleckou aktivitou Jakub Pecuš, ktorý strelil Račanom štyri góly a okamžite sa vyhupol do čela tabuľky strelcov.

V ďalšom kole hrá FK Rača doma proti Šamorínu (11.8. o 12:30).

MFK Dubnica nad Váhom – FK Rača 7:0 (3:0)

Góly: 17., 36., 54. a 74. Pecuš, 28., 50. Kaliňák, 44. Rešetka (11 m), 79. Cyprian. Rozhodoval: Poruban. ŽK: Smetana, Darovec (Rača).
Zostava FK Rača: Rašlík – Kinder, Darovec, Horváth, Luchan (62. Porth), Jurík (76. Daníček), Baganec, Štepiansky, Krajniak, Černý (61. Fajkus), Smetana.