Ponuka gastronomických zariadení v Rači sa čoskoro rozšíri o segment, ktorý sa stáva čoraz vyhľadávanejším medzi zákazníkmi. V skolaudovanej časti budovy Rača Centra na rohu Rustaveliho a Detvianskej ulice (oproti tržnici) pripravujú na otvorenie prevádzku ázijskej reštaurácie a tiež potravín.

Priestor bude podľa našich informácií prevádzkovať spoločnosť s vietnamskými majiteľmi, práve jedlá z tejto kuchyne by mali dominovať aj v ponuke na lístku.

Reštaurácia a potraviny sú umiestnené v skolaudovanej časti Rača Centra vedľa kaviarne Racaffe.

V posledných dňoch už vo výkladných tabuliach prevádzky pribudli aj informačné tabule, podľa ktorých plánujú otvorenie na jar 2020.

V okolí panuje čulý ruch súvisiaci s dokončovaním interiéru a zariaďovaním najmä technickej časti a zariadení. Na strechu inštalovala špecializovaná firma súčasti vzduchotechniky.

Ázijská kuchyňa, ale aj rôzne formy street food jedla či obľúbených polievok, sa v posledných rokoch stali aj pre obyvateľov Bratislavy vyhľadávaným spestrením jedálnička. V centrálnej časti Rače zatiaľ stále prevádzka chýbala, rozvoz jedál poskytuje spoločnosť Hot Woks, ktorá však nemá priestory na priamu konzumáciu jedla.

Nové centrum obchodu a služieb

V lokalite Rača Centra a susedného Radničného námestia Rača postupne ožívajú rôzne väčšie či menšie prevádzky služieb aj obchodu. V budove novostavby Mercatino sa chystá otvorenie rodinnej kaviarne s terasou a vstupom na vedľajšie detské ihrisko, prevádzka však ešte čaká na získanie potrebných povolení od stavebného úradu a hygieny.

Obďaleč v parteri Radničného námestia sa zasa pracuje na úprave priestorov pre bagetériu s pekárňou, salón krásy či ordináciu zubného lekára.

Pútače vo výklade informujú, že prevádzku chcú otvoriť na jar 2020.

V posledných týždňoch finišujú práce na dokončovaní priestoru, zamestnanci špecializovanej firmy nedávno osádzali súčasti vzduchotechniky.

Viac o téme gastro aj tu: V Rači otvorili novú reštauráciu – a pridávame sa s pochvalou!

rč, foto autor