Jednu zastávku za Rendezom, v areáli pri starom športovom letisku vo Vajnoroch, vznikne zakrátko unikátny areál určený pre extrémne športy! Známy slovenský hokejový reprezentant s bratom a ďalšími partnermi sa chystajú už koncom tohto roka otvoriť prvú akadémiu extrémnych športov na Slovensku pod názvom Hangair. Čo sa nám o nej podarilo zistiť?

Unikátnosť projektu, dnes predstavil slovenský hokejový reprezentant Dominik Graňák, spočíva v technickom zázemí pre rozvoj pohybu v adrenalínových športoch ako snowboarding, freesking, skateboarding, BMX či wakeboarding.

Obrovská rozloha

Bratia Graňákovci

Bratia Graňákovci

Na prvom projekte podobných rozmerov v strednej Európe manažérsky spolupracuje aj Dominikov brat Adam či ďalší odborníci v oblasti športu. Hangair s rozlohou takmer 3000 metrov štvorcových (!!!) bude umiestnený medzi Vajnormi a Východným.

V hale sa naraz môže pripravovať až 70 športovcov a tvoria ju tri časti. Prvou je gymnastika a pohybová príprava, druhá časť bude vyhradená pre tri umelé skoky s rôznou náročnosťou od začiatočníkov až po profesionálov a umelý svah. Tretia bude patriť rôznym profilom skateboardových prekážok a lezeckej stene.

Bratská pomoc

S nápadom prišiel za Dominikom Graňákom jeho brat Adam. “Pamätám si na to dobre, bolo to asi pred dvoma rokmi, keď s týmto nápadom prišiel. Hľadali niekoho, kto by ich v tom podporil. Oslovili v prvom rade mňa a priznám sa, že v tom momente som konkrétnu predstavu nemal. Nejakým spôsobom ma to oslovilo a vedel som, že to dlho potrvá, kým všetko premeníme na realitu. Teraz je projekt na svete,” uviedol na dnešnom predstavení pre médiá Dominik Graňák.

História nepamätá veľa nápadov podobných hál, ktoré by ľudia premenili na realitu. Prvá vznikla v americkej Pennsylvánii v roku 1969 pod názvom Woodward Camp. V Európe vznikla prvá takáto akadémia v roku 2003 vo švajčiarskom Laaxe. V rámci strednej Európy však ide o prvý projekt podobných rozmerov.

“Každý deň sme pracovali s ľuďmi, ktorí tieto športy robia a živia sa nimi. S nimi spolupracujeme, aby sme na nič nezabudli a športovci dostali servis, aký si zaslúžia. Je to o tom, aby sme tu vychovali nové talenty v extrémnych športoch. Chceme im vytvoriť prostredie, aby mohli súťažiť a zaradiť sa medzi svetovú špičku,” dodal Adam Graňák.

Fotogaléria:

Zdroj: cas.sk, racaweb, foto a vizualizácie: Akadémia Hangair