BRATISLAVA – Voľnočasový areál s amfiteátrom v Knižkovej doline Rači by sa mohol konečne dočkať začiatku svojej rekonštrukcie. Račianski poslanci mu ešte v decembri 2013 v rámci schvaľovania rozpočtu odhlasovali 230-tisíc eur.

Na zasadnutí poslancov mestského zastupiteľstva Bratislavy 30. januára 2014 sa na opravu obľúbeného voľnočasového areálu odkleplo ďalších 49-tisíc eur.

Prvá etapa realizácie by sa mohla začať už na jar tohto roku. Ako prvé sa opravia sociálne zariadenia, druhá etapa sa bude týkať najmä hornej časti areálu. Návštevníci tohtoročného vinobrania si tak zrejme budú môcť užiť program už v čiastočne vynovenom amfiteátri.

Významnou mierou podporia rekonštrukciou aj peniaze od magistrátu. „Podarilo sa nám odhlasovať 49-tisíc eur. Po voľnočasovom areáli Pod horárňou Krasňany, ktorý sa otvoril v roku 2012 a v roku 2013 bol doplnený o nové hracie prvky, bude náš amfiteáter ďalším nástupným miestom do lesov Karpát, kde môžu Račania tráviť  voľný čas a oddychovať na čerstvom vzduchu, “ povedal starosta Rače a mestský poslanec (Strana zelených) Peter Pilinský.

Fotogaléria:

Mgr. Eva Miklánková
Hovorkyňa starostu MČ Rača
Eva.miklankova@raca.sk