RAČA – Futbalový štadión a tribúny zverilo mesto do správy mestskej časti Rača ešte v júni minulého roku. Rača však následne požiadala magistrát o zverenie aj druhej časti športového areálu, o čom v hlasovaní rozhodovali mestskí poslanci 30. januára 2014 a návrh napokon odsúhlasili!

Na návrh starostu Rače a mestského poslanca Petra Pilinského odsúhlasili mestskí poslanci aj prostriedky vo výške 30 tisíc eur na revitalizáciu tohto areálu. Magistrát financie v prospech obyvateľov Mestskej časti Bratislava – Rača uvoľnil z Fondu na podporu rozvoja telesnej kultúry a športu.

Veľmi ma teší táto finančná dotácia, keďže v budúcnosti by sme tu chceli vybudovať viacúčelovú športovú halu, plaváreň i ďalšie športoviská,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský a dodal: „Som rád, že o celý areál na Černockého sa bude Rača starať s vedomím, že to robíme pre seba.

Zverené pozemky a nehnuteľnosti však Rača nesmie predať a v prípade, že ich prestane využívať, musí ich vrátiť opäť mestu.

Areál sa nachádza medzi ulicami Černockého, Hečkova, Kadnárova a Žitná.

Areál sa nachádza medzi ulicami Černockého, Hečkova, Kadnárova a Žitná. Prvú časť dostala MČ Bratislava – Rača do správy v lete 2013, zvyšnú časť vyznačenú žltým jej mestskí poslanci odsúhlasili na januárovom zasadnutí. Foto: google

Športový areál v Rači na Černockého.

Športový areál v Rači na Černockého.

Mgr. Eva Miklánková
Hovorkyňa starostu MČ Rača
Eva.miklankova@raca.sk