RAČA – Už sme v seriáli známych Račanov predstavili herca, hokejistu či architekta. Ale manažér modeliek? To je profesia, ktorá mnohých láka, ale málokto si tento sen dokázal splniť. Jedným z nich je Miro Šimonič (43), muž, ktorý na Slovensko prináša a sprevádza také hviezdy ako Adriana Sklenaříková, Kiera Chaplin či Anthony Delon. Modelingu sa začal venovať v roku 1987, má na konte kampane pre Coca Colu či značku Versace.

O majiteľovi agentúry M Management zvyknú vravieť aj ako o sivej eminencii modelingu! Venuje sa svojej agentúre, čítaniu autobiografií, behaniu, joge, ktorá mu zmenila život, alebo oddychuje pri dobrom filme.

Ako si spomínaš na detstvo a mladosť v Rači?
Rača bola pre mňa do 14-tich rokov celý môj vesmír. Veľa srandy, staval sa obchodný dom a hotel vedľa Národného výboru. Zakopávalo sa elektrické vedenie, tak bola celá obec rozkopaná a my sme sa hrávali v tých zákopoch. K tomu čakanie na premietanie filmov v kine Nádej, koncerty v kultúrnom dome a hlavne všetci spolužiaci a učitelia zo základnej… Kde asi tak všetci sú a čo robia?

Kam si chodil do školy na základnú a strednú?
V Rači som chodil do jasiel a škôlky, aj na Základnú deväťročnú školu na Plickovej. Potom som išiel na strednú do Piešťan. Tu niekde sa začína pretrhávať aj môj dennodenný kontakt s Račou a jej ľudmi.

Ako si sa dostal k modelingu a zastupovaniu známych celebrít?
Hra náhod a osudu (smiech).

Asi najznámejšia tvoja klientka je Adriana Sklenaříková. Ako sa ti s ňou pracuje a čo všetko pre ňu zabezpečuješ?
Je ich veľa, no s Adrianou sa to všetko takpovediac začalo. Poznáme sa od chvíle ako sme prišli do Paríža. Kamarátstvo sa začalo tak nejak samo od seba. Ona je totiž jeden z najúžasnejších ľudí, akých som mal možnosť v živote stretnúť.

Zobral si ju so sebou niekedy aj do Rače?
Uuups, na to si ťažko spomenúť. Ale myslím, že raz keď sme niekam išli a ja som si ešte niečo zabudol u našich. Ale Christian (Karembeu – pozn. redakcie), jej bývalý manžel, chodil k mojim rodičom jedávať! Mal veľmi rád slovenske jedlá.

Čo by si poradil mladým, ktorých tento svet fascinuje, aby sa dostali tam kde ty?
Hlavne aby boli trpezliví a dali všetkému čas. A aby si verili! Oni dnes chcú všetko hneď, naraz a príliš skoro, lenže to takto nefunguje.

Ešte žiješ v Rači, alebo si sa odsťahoval?
Už dlhšie bývam v centre mesta, ale keď som na Slovensku, prichádzam sem takmer každú nedeľu.

Tvoji bratia sú tiež známe osobnosti v obci. Niekedy to u vás muselo byť poriadne divoké :-)
(Smiech) Veľká sranda, tomu verte! Boli sme traja bratia a ja som sa z nás najhoršie učil.

Fotogaléria:

Poznáš aj nejakú známu modelku alebo modela z Rače, Krasňan či Východného, ktorí uspeli v tvojej brandži?
To nie, iba herečku Zuzku  Fialovú. Raču spomíname vždy, keď sa stretneme!

Na čom teraz pracuješ ako na hlavnom projekte?
V septembri sa nám začína takpovediac nová sezóna, a to je hneď kolotoč fashion week (týždne módy – pozn. Redakcie) v Paríži, Miláne, New York City, Viedni, Prahe… No už sa ozvali aj s prípravami na ples v Opere vo Viedni v Prahe a Brne.

Vieš si predstaviť, že by sa niekedy stala módna prehliadka súčasťou takej ľudovej akcie, ako je napríklad Vinobranie? :-)
Prehliadky sú predsa súčasťou rôznych druhov podujatí, tak ja nevidím dôvod, prečo nie na Vinobraní v Rači. Dokonca som presvedčený, že už na vinobraní určite nejaká prehliadka v minulosti bola.