Viacerí ste sa nás pri osobných stretnutiach pýtali na čudný predvolebný prieskum, ktorý vykonáva v týchto dňoch medzi obyvateľmi Rače, Krasňan a Východného známa agentúra. Podľa poslanca Juraja Madzina sú údaje v dotazníku vymyslené a nesprávne!

Hoci sú komunálne voľby až koncom roka, už teraz sa objavujú rôzne aktivity, ktoré tento fakt pripomínajú. V demokratickej spoločnosti sú prieskumy verejnej mienky bežné a rozšírené, ten ktorý sa realizuje v našej obci má však niekoľko zvláštnych znakov a neznámeho zadávateľa. Ide o investíciu od stoviek až po tisíce eur podľa počtu otázok aj oslovených respondentov, ktoré majú pomôcť správne nastaviť kampaň a témy rezonujúce medzi ľuďmi.

Poslanec a podporovateľ športu a miestnych tradícií Juraj Madzin (vpravo) počas súťaže v reze viniča.

Poslanec a podporovateľ športu a miestnych tradícií Juraj Madzin (vpravo) počas súťaže v reze viniča.

V čom je teda problém? Žiadny z kandidátov, na ktorých sa anketári v telefonickom prieskume dotazujú, oficiálne do dnešného dňa neoznámil svoju kandidatúru na starostu.

Čo je ešte horšie, upozornili ste nás na fakty, ktoré sú podľa dotknutých osôb vzdialené pravde. Medzi údajnými kandidátmi na starostu v komunálnych voľbách figuruje aj meno súčasného poslanca zastupiteľstva Juraja Madzina. Anketári ho prezentujú ako nominanta na starostu za stranu Smer-SD!

Ako sme si overili u samotného Juraja Madzina, ani jeden z týchto údajov nie je korektný.

Nezvažujem kandidatúru na starostu a nie som členom ani nominantom strany Smer-SD. Ľudia sa ma pýtajú, čo to má celé znamenať,” povedal nám Madzin, ktorý zvažuje, že požiada agentúru o opravu nesprávnych a zavádzajúcich údajov.

JUDr. Juraj Madzin kandidoval v posledných voľbách do Miestneho zastupiteľstva v Mestskej časti Bratislava – Rača za stranu ĽS-HZDS v koalícii so Smer-SD či SNS. Do novembra 2013 bol aj poslancom v zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja, kde zaujal miesto náhradníka po odstúpení Jána Zvonára. V ďalších voľbách už do VÚC nekandidoval.

Komunálne voľby 2014 Bratislava, Rača

Komunálne voľby 2014 Bratislava, Rača