Na Záhumeniciach v Rači pribudla nová kaviareň. Prevádzka, ktorú majitelia pripravovali dlhší čas, oznámila otvorenie už v piatok 6. marca.

“Chodili ste okolo a teraz už viete, čo sa tam dialo. Pripravovali sme múv, ktorý onedlho otvoríme. Budeme tu pre vás cestou z práce, do práce, do obchodu, zo škôlky či na poštu. Tešíme sa na vás už čoskoro,” napísal tím kaviarne na oficiálnej stránke na Facebooku (tu) minulý týždeň.

Interiér novej kaviarne MÚV na Záhumeniciach. V jednej časti sa nachádza priestor na dielničky pre deti či detský kútik.

Kaviareň má zaujímavo riešený interiér, ktorý naznačuje cielenie na klientelu z radov rodiniek s deťmi ale nielen nimi.V slogane kaviarne sú aj zákusky a víno, takže zameranie bude určite ešte širšie.

V okolí prevádzky, ktorá je v parteri bytového domu Mercatino na Rustaveliho ulici 10, je aj menšie detské ihrisko s rozlohou zhruba 400 metrov štvorcových. To bolo síce dlhšie dokončené, ale napriek tomu zatvorené.

Kaviareň sa nachádza na prízemí bytového domu Mercatino

Po dokončení oplotenia – ide totiž o súkromný pozemok – získaní potrebných povolení na prevádzku a zverejnení prevádzkového poriadku dedukujeme, že ihrisko bude prístupné verejnosti alebo klientom kaviarne MÚV v čase jej otváracích hodín.

Na zverejnenej tabuli sa ako prevádzkovateľ ihriska uvádza spoločnosť Sweet pasteries s.r.o. so sídlom v Rači.

Rastie konkurencia

V spomenutej lokalite pribudlo v posledných rokoch niekoľko nových podnikov. Obľúbená Atmosfphera Caffe (viac tu) v projekte Radničné námestie Rača a v prízemí projektu Rača centrum (oproti tržnici) je to zasa kaviareň RaCaffe (viac tu).

V projekte Radničné námestie Rača, Rača Tower, Mercatino a tiež 1. fáze projektu Rača Centrum sa postupne zapĺňajú obchodné priestory a priestory pre služby novými nájomníkmi. V tejto časti tak postupne vzniká nové centrum občianskej vybavenosti, ktoré mestskej časti dlhé roky pre nedostatok vhodných priestorov chýbalo.

Viac sme o téme písali aj tu: Gastro ponuku v Rači čoskoro doplní ázijská reštaurácia a potraviny

Fotogaléria: