Navštevovala strednú školu v Krasňanoch žiačka s koronavírusom? Prinajmenšom existuje riziko, že prišla do kontaktu s nakazenou osobou z Kostolišťa.

Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici v Bratislave bude z týchto dôvodov do 15. marca zatvorená.

Informuje o tom na svojej stránke Bratislavský samosprávny kraj (viac tu). Dôvodom je existujúce podozrenie a tiež preventívne opatrenia kvôli šíreniu koronavírusu.

Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií na Kadnárovej ulici

Jeden zo žiakov (podľa info racaweb.sk ide o žiačku z Bratislavy) sa pohybovala v spoločnosti nakazeného mladíka z Kostolišťa. Práve mladíka spomínal premiér Peter Pelegrini v súvislosti s prvým potvrdenýnm prípadom koronavírusu, ktorý potvrdili u 52-ročného muža z Kostlišťa pri Malackách.

Škola ostane zavretá

Na základe výsledkov testov sa následne rozhodne škola v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a regionálnym hygienikom na ďalšom postupe. Na všetkých župných školách naďalej platia zvýšené hygienické opatrenia, napríklad pravidelná dezinfekcia priestoro, kľučiek, podláh, šatní a podobne.

Komplexné informácie ku koronavírusu v kraji ako aj zoznam opatrení je možné nájsť na špeciálnej stránke BSK.

Racaweb, foto BSK