Milan Ftáčnik (vľavo) a Ivo Nesrovnal zviedli v Rači vyrovnaný súboj.

Milan Ftáčnik (vľavo) a Ivo Nesrovnal zviedli v Rači vyrovnaný súboj.

Štatistický úrad zverejnil podrobnejšie výsledky volieb primátora hlavného mesta SR Bratislavy. Výsledok v Rači bol najtesnejší, aký si viete predstaviť!

Zo 7643 platných hlasov získal víťaz Ivo Nesrovnal 2850 a druhého v poradí Milana Ftáčnika predstihol len o 10 hlasov! Tretí Milan Kňažko zaznamenal v Mestskej časti Bratislava – Rača tvrdú prehru, keď získal o vyše 1000 hlasov menej ako jeho najväčší konkurenti – ľudia mu odovzali len 1725 hlasov…

Ivo Nesrovnal vyhral najmä v lokalitách Šajby a nemecká Kolónia (pod traťou električiek). Naopak – Milan Ftáčnik mal veľký fanklub v oblastri starej Rače, Kopaníc, Záhumeníc ale aj v starej časti Rendezu.

Zo 17 volebných okrskov v Rači vyhral Nesrovnal v deviatich a Ftáčnik v ôsmich! Navlas rovnaký počet hlasov (183) získali obaja vo volebnom okrsku číslo 9, ktorý mal volebnú miestnosť na Plickovej ulici.

V Krasňanoch získali obaja porovnateľné počty hlasov, pričom tam s nimi držal krok v 15 okrsku aj Kňažko (105 hlasov, Nesrovnal 127, Ftáčnik 110).

Celkovo získal Nesrovnal v novembrových komunálnych voľbách 50 630 hlasov občanov, zatiaľ čo Ftáčnik 40 481.

Ostatní kandidáti na primátora boli vo voľbách 2014 viacmenej do počtu a žiadny z nich do boja o primátorské kreslo vážnejšie nezasiahol.

Konečný počet hlasov na primátora v MČ Bratislava – Rača:

Ivo Nesrovnal (nezávislý) 2850

Milan Ftáčnik (nezávislý) 2840

Milan Kňažko (nezávislý) 1725

Zdroj dát: statistics.sk