Nedávno s partiou ďalších nadšencov zaujal vynovením električkovej zastávky na Peknej ceste. Mladý grafický dizajnér, ktorému nie je fuk, kde žije a ako vyzerá prostredie, v ktorom existuje. Asen Cvetanov (18) pre portál Račaweb priblížil, prečo sa na to odhodlal a aké má ďalšie plány v projekte “Ako urobiť tento svet znesiteľnejším”.

Výtvarník Asen Cvetanov

Výtvarník Asen Cvetanov

Ako sa dostal k vynoveniu zastávky na Peknej ceste v bratislavskej mestskej časti Rača? Spočiatku bol plán oveľa odvážnejší – chcel vytvoriť nový architektonicky dizajn zastávky.

“Zistil som však, že je to ešte beh na dlhú trať. V budúcnosti však ešte chcem o tento nápad zabojovať,” povedal. Keď sa teda dopočul o dizajnérskej súťaži v premaľbe zástavky, neváhal a zapojil sa.

“Denno-denne tade prejdú stovky mladých ľudí najmä počas školského roka. Keďže  v Krasňanoch vyrastám, tak som si hneď povedal, že táto zastávka to určite potrebuje,” upresňuje, ako sa zapojil do iniciatívy Namaľuj CiTy, ktorú zastrešuje mestský parlament mladých.

“Veľmi sa mi táto myšlienka páči. Ľudia v tomto tíme robia všetko s láskou k Bratislave a dobrovoľne, preto si ich vážim a ďakujem im za spoluprácu.”

Návrhov, ako má vyzerať zanedbaná zastávka po vyčistení a vymaľovaní, mal vraj veľa.

“Konkrétne ten, ktorý sa napokon zrealizoval, znázorňuje postavu, ktorá ťahá starú červenú plachtu a odkrýva spektrum farieb,” vysvetľuje svoj pohľad na zvolený motív.

Viac čítajte tu: Neuveríte, ako dopadla zastávka na Peknej po nájazde partie mladých

Fotogaléria:

Autor: račaweb.sk, foto Michal Lukáč