Po roku doručili na račiansky úrad opäť list od prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Adresovaný je na meno starostu Petra Pilinského, ale prihovára sa v ňom aj obyvateľom mestskej časti.

Prezident SR Andrej Kiska

V texte opakovane ďakuje prezident šéfom miest a obcí za ich prácu v samospráve a pripomína, aké najväčšie výzvy sú pred všetkými v ďalšom období.

Zdôrazňuje potrebu venovať čo najviac pozornosti vzdelávaniu, keďže obce sú zriaďovateľmi základných a materských škôl, ako aj  dostupnosť služieb vo forme bezbariérovosti, či starostlivosť o životné prostredie a zvýšenie nasadenia v sociálnej oblasti, najmä s dôrazom na znevýhodnené skupiny a seniorov.

Pripomenul aj blížiace sa komunálne voľby, ktoré budú v roku 2018 začiatkom novembra:

“Chcem Vás poprosiť, pretože viem, že mnohí z Vás budete opäť kandidovať: vezmite si poučenie zo župných volieb. Nachádzajme spojencov. Spájajme demokratické sily všade tam, kde sa to dá. Nedovoľme, aby sa počas predvolebného súboja začali v našej spoločnosti zasa šíriť hnev a nenávisť. Nepolarizujme našu spoločnosť,” uvádza sa v korešpondencii s pečaťou prezidenta Slovenskej republiky.

List prezidenta Andreja Kisku:

List prezidenta Andreja Kisku starostom.

Zdroj: MČ Rača, repro: Račaweb