Bratislavské mestské časti sa tešia z každého nového obyvateľa. Nový Čas priniesol článok s prehľadom príspevkov, ktoré dávajú jednotlivé mestské časti hlavného mesta rodičom po narodení bábätka. Podľa tohto prehľadu patrí naša mestská časť k najštedrejším, príspevok na novonarodené dieťa je po splnení podmienok až vo výške 100 eur.

Mnohé mestské časti dávajú čerstvým rodičom finančný príspevok na uvítanie bábätka, iné dávajú malé darčeky. Sú však aj také časti, ktoré nepustia ani euro a najnovšie prírastky obdarúvajú iným spôsobom, píše Nový Čas.

Rača víta nových obyvateľov trikrát do roka v rámci tradičnej slávnosti s názvom Uvítanie do života.

Sumy finančných príspevkov sa pohybujú vo výške od 70 až do 200 eur, pričom najštedrejší sú v Novom Meste. Rača poskytuje rodičom po splnení podmienok a prihlásení sa na miestnom úrade 100 eur, okrem toho aj hračku pre dieťa a ružu pre mamičku.

Niektorí starostovia sa dokonca s novými obyvateľmi stretávajú aj osobne. „Rača víta nových obyvateľov trikrát do roka v rámci tradičnej slávnosti s názvom Uvítanie do života. Na slávnosti dostane okrem toho každé dieťa hračku a matka ružu,“ uviedla hovorkyňa Rače Eva Miklánková.

Na slávnosti dostane okrem príspevku 100 eur pre rodičov navyše každé dieťa hračku a matka ružu.

Naopak, Petržalka rodičom peniaze nedáva, poskytne iba darček. „Petržalka poskytuje vecné dary v podobe detských príborov s logom Petržalky. Sú odovzdávané pri slávnostnom uvítaní do života poslancom miestneho zastupiteľstva,“ priblížila hovorkyňa Silvia Vnenková.

Takisto aj Rusovce peniaze z kasy nedávajú. „Mestská časť organizuje podujatie Privítanie detí, kde rozdá rodičom vecné dary a poskytne občerstvenie a program v celkovej hodnote približne 20 eur na dieťa,“ uviedol Pavol Holúbek z finančného oddelenia.

Vo Vrakuni o príspevok rodičia požiadať nemusia, naopak v Karlovej Vsi, v Ružinove či Devínskej Novej Vsi čaká rodičov papierovanie, uvádza sa v článku.

Podrobné inštrukcie, ako si požiadať o príspevok v Rači, nájdete TU.

Aké príspevky dávajú MČ rodičom novorodencov:

Príspevky pre novonarodené deti v jednotlivých mestských častiach Bratislavy. Zdroj: Nový Čas

Zdroj: Nový Čas, foto: www.raca.sk