Predajňa BILLA na Rustaveliho ulici na Záhumeniciach prešla počas leta rozsiahlou rekonštrukciou vnútorných aj vonkajších priestorov.

Čo všetko sa v nej zmenilo ukázala prvá návšteva v znovuotvorenej predajni. Vstup do BILLA je po vydláždenej bezbariérovej rampe, nákupné vozíky sú umiestnené vonku v stojane. Či sa z dláždenej rampy nestane v zime alebo počas daždivých dní nebezpečné klzisko, ukáže až čas.

Vstup do nákupných priestorov je kultivovanejší, hneď pri dverách je stojan s aktuálnymi akciami. Prvé kroky vedú do priestorov so zeleninou a ovocím, hneď vedľa napravo sú pekárenský výrobky. V tomto prípade sa objavili prvé negatívne skúsenosti – ako napríklad od Martina – na prázdne košíky s pečivom. Tak treba dúfať, že ak ide o technické problémy s pecou “v zábehu”, tak ich vedenie predajne čo najskôr vyrieši.

Predajná plocha sa na prvý pohľad zväčšila. Celkom zmenené je rozloženie sortimentu, nové miesto má studený pult, rovnako aj drogéria či drobné domáce potreby. Systém uličiek je dosť spletitý, takže si budete musieť nanovo zvykať, kde nájsť múku či nápoje. Pokladní sme narátali 7.

Celkovo vyzerá byť rekonštrukcia ako posun k lepšiemu. Okrem vnútorných priestorov je konečne opravená aj fasáda a plechová búda skladu vyzerá teraz ako-tak k svetu.

Pozor! Pri BILLE býval bankomat (tuším Tatra Banka), ten je najnovšie demontovaný a nevyzerá to, že by ho mali znovu osadiť.

Pohľad do pasáže v podzemnom podlaží naznačuje, že aj tá prejde rozsiahlejšími zmenami.

Fotogaléria: