V bývalej chemickej priemyslovke na Račianskej ulici, medzi Račou, Dynamitkou a lokalitou Biely Kríž, vzniká nové centrum kreatívneho priemyslu Cvernovka. Jednou z atrakcií, ktoré v tomto unikátnom centre vzniknú, bude aj skatepark.

Asociácia už vypísala súťaž na design skateparku, pričom zadala aj odporúčané prekážky.

Asociácia Skateboardingu Slovenskej republiky, ktorá je odborným garantom nového skateparku, vypísala súťaž na design trate. Uzávierka návrhov je 5. júna.

„Vyhlásili sme medzinárodnú súťaž na skatepark C2 Bratislava. Oslovili sme tri najlepšie firmy v strednej Európe, ktoré majú do 5. júna čas na prípravu čo najlepšieho designu.
Obzvlásť hrdí sme na to, že celá súťaž bude honorovaná aj pre tých, ktorí nevyhrajú, čiže nikto nebude pracovať zadarmo. Príde nám to fér a správne – dve vlastnosti, ktoré dnes Slovensko potrebuje ako soľ,“ napísala Asociácia Skateboardingu Slovenskej republiky na svojom oficiálnom konte na Facebooku.

Nadácia Cvernovka dostala na svoju činnosť k dispozícii priestory bývalej chemickej priemyslovka na Račianskej ulici.

„Obrovská vďaka ide Bratislava – Nové Mesto a Nadácii Cvernovka, ktorí nás k celému projektu prizvali a iba vďaka nim bude v Bratislave možno stáť prvý kvalitný skatepark,“ uvádza asociácia.

Po akadémii adrenalínových športov Hangair na vajnorskom letisku a športovom projekte LBG Aréna, ktorý nedávno získal dôležité územné rozhodnutie, by sa tak mohli najmä mladší Račania dočkať v blízkej budúcnosti ďalšieho športoviska, po ktorom už dlho volali.

Zdroj:  Asociácia Skateboardingu Slovenskej republiky, foto: archív, Nadácia Cvernovka