V kádri slovenskej hokejovej reprezentácie na MS do 18 rokov, ktorá už je v dejisku majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku, sa objavil aj račiansky rodák! Mnohí si ešte pamätajú športové výkony jeho otca v drese Lokomotívy Rača…

Do záverečnej nominácie Slovenska na majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku sa po sérii prípravných zápasov dostal aj Roman Žitný. Hráč fínskeho klubu Assät Pori sa do tímu, ktorý vedie tréner Anton Bartánus, dostal v hodine dvanástej!

Nečakaný telefonát

Roman Žitný, Slovensko 18

Roman Žitný, Slovensko 18

Roman pricestoval v piatok 27. marca z Fínska a asi tri hodiny po prílete nám telefonovali tréneri osemnástky, aby sa pridal k prípravnému kempu v Bratislave,” povedal nám hráčov otec Roman Žitný.

“Mladý si ani poriadne nestihol vybaliť veci, a už bol zasa na ľade. Veľa času sme na seba nemali. Odohral dva víťazné prípravné zápasy proti Česku, v oboch dal aj gól. V poslednom zápase pred MS prehrali s Kanadou. Roman hral v štvrtom a druhom útoku, uvidíme, kam ho postavia priamo na turnaji.”

Romana si tréneri resp. šéftréner mládeže Ernest Bokroš mohli všimnúť vďaka výkonom vo fínskej juniorskej lige, kde bol najproduktívnejším hráčom mužstva, najlepším strelcom aj asistentom.

Kapitánom Bondra

Kapitánom mužstva bude v mestách Lucern a Zug Radovan Bondra, ktorý sa skvele predviedol na šampionáte na prelome rokov aj v juniorskom mužstve do 20 rokov. Na poslednú chvíľu vypadol z kádra talentovaný Košičan Erik Černák, ktorý sa zranil počas play off. Momentálne absolvuje mužstvo prípravný kemp v Bratislave, po jeho skončení cestuje družstvo do Švajčiarska.

Slovensko hrá v základnej A-skupine v Lucerne. V otváracom zápase MS  nastúpi vo štvrtok 16. apríla proti Švédsku, nasledujú USA (17. 4.), Rusko  (19. 4.) a na záver bojov skupine Nemecko (20. 4.).

Nominácia SR na MS vo Švajčiarsku:

Brankári: Adam Húska (Green Bay/USA),  Vladimír Cibulka (HK Ružinov 99 Bratislava), Dávid Hrenák (Dukla Trenčín). Hráči: Andrej Hatala, Marek Hecl, Dávid Hrenák, Boris Sádecký, Dominik Trška (HK Dukla Trenčín), Martin Andrisík, Oliver Košecký, Peter Valent (HC ´05 Banská Bystrica), Marek Sloboda, Andrej Vadovič (HC Slovan Bratislava), Radovan Bondra, Patrik Kolesár (HC Košice), Patrik Oško (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Peter Horváth (P.H.K. Prešov), Martin Bodák (HK Spišská Nová Ves), Mário Grman (Red Deer Rebels/Kan.), Matej Murín, Michal Roman (/ČR), Samuel Solenský (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Roman Žitný (Ässät Pori/Fín.), Filip Lešťan (Lulea HF/Švéd.).

Fotogaléria:

Zdroj: SZĽH, Račaweb. Foto: Jakub Homoľa, archív RŽ, eliteprospects.com