Obyvatelia Rače, najmä tí s malými deťmi, sa môžu tešiť z ďalšieho úspešného projektu z dielne miestneho úradu. Ten uspel so žiadosťou o prostriedky na rekonštrukciu Materskej školy Pri Šajbách!

Materská škola Pri Šajbách, Rača - Východné

Materská škola Pri Šajbách, Rača – Východné

Zoznam úspešných žiadateľov o dotáciu v rámci výzvy, ktorej cieľom je rozšírenie kapacít materských škôl na Slovensku na rok 2015, zverejnilo ministerstvo školstva.  Spomedzi 78 zariadení z celého Slovenska uspeli len dve žiadosti z Bratislavy – jednou z nich je práve tá naša z Rače, druhá z Vrakune.

“Po dotácii 110 tisíc eur na rozšírenie kapacít v MŠ Barónka sme boli úspešní aj v ďalšom projekte z Ministerstve školstva Slovenskej republiky. Tentokrát sme dostali 55 tisíc eur na rekonštrukciu a rozšírenie kapacity v MŠ Pri Šajbách,” skonštatoval spokojne starosta Peter Pilinský.

Rozširovanie kapacít materských aj základných škôl ako aj ich rekonštrukcie sú v Rači jednou z priorít. V minulom resp. tomto roku sa už zrekonštruovali, rozšírili a zateplili ZŠ Tbiliská, ZŠ Hubeného ako aj MŠ Tbiliská či MŠ Gelnická.

Viac aj tu: Škôlka Tbiliská vyzerá po rozsiahlej rekonštrukcii ako nová! a tu: Pri týchto záberoch z Rače zatúžite po návrate do škôlky!

Informácia Ministerstva školstva o pridelení dotácie aj pre MŠ Pri Šajbách v Rači.

Informácia Ministerstva školstva o pridelení dotácie aj pre MŠ Pri Šajbách v Rači.

Fotogaléria račianskych škôlok:

Zdroj: Račaweb, foto: GoogleStreetView