Mnohí fanúšikovia adrenalínových športov sa tešili, že už čoskoro budú môcť využívať unikátny areál Hangair. Ten má vyrásť v areáli bývalého letiska vo Vajnoroch.  Už začiatkom júla sa pritom chlapci okolo hokejového šampióna Dominika Graňáka tešili, že predložili dokumentáciu potrebnú na vydanie územného rozhodnutia.

Bratia Adam a Dominik Graňákovci

Bratia Adam a Dominik Graňákovci

Zdá sa však, že byrokratická a administratívna náročnosť procesu autorov projektu zaskočila, o čom svedčí ich status na oficiálnej stránke Hangair na Facebooku. Jeho autori nešpecifikovali, ktoré z úradov či inštitúcií v celom zložitom procese mali vo svojom ostrejšom vyhlásení na mysli.

“Celý rok sme pracovali na tom, aby sme mohli tento rok otvoriť moderné tréningové centrum Hangair extreme sport academy. Niekedy človek mieni, ale byrokracia mení.

Nikdy by sme nečakali, že projekt športoviska bude na Slovensku dostávať toľko prekážok do cesty. Ale čo by boli extrémne športy bez prekážok? Nové triky sme sa na týchto prekážkach učili o niečo dlhšie ako sme si mysleli a počasie nezmeníme. Preto tento rok stihneme pripraviť “iba” stavebné povolenie.

Samotnú stavbu športoviska, musíme posunúť na vhodné počasie 2016. Je nám to ľúto a sme z tohto prístupu úradov sklamaní. Ale vzdať sa nemienime!!!‬”

Hangair

Vyhlásenie Hangair na FB

Neskôr na základe zverejnenia článku na račaweb.sk poslali autori textu nášmu portálu upresnenie: “V prvom rade ďakujeme za záujem o náš projekt. Musíme však konštatovať, že článok môže vyznieť zavádzajúco (smerom k MČ Vajnory – pozn. red.).  Samotný post na našom facebooku Hangair je konštatovanie, zakladajúce sa na neúmernej byrokracii samotného systému a nedodržovaní zákonom stanovených lehôt príslušných orgánov. Veríme, že budeme postovať na naše stránky už iba pozitívne správy.”

Viac o téme aj tu: Rodí sa MEGA areál pre skejťákov, BMX, snoubordistov a iné extrémy!

Fotogaléria:

Zdroj: FB Hangair, foto: Hangair