Hlavné mesto SR Bratislava a Dopravný podnik Bratislava informujú cestujúcu verejnosť, že električková trať na Štúrovej ulici a Vajanského nábreží bude otvorená už od stredy 15. júna 2016. Táto novinka prináša viacero nadväzujúcich zmien v organizácii dopravy a liniek. Na scénu sa vracia legendárna sedmička, ktorá bude jazdiť zo smeru od Rače na Námestie SNP!

Štúrova ulica, Bratislava

Štúrova ulica, Bratislava

„Štúrova ulica bude spustením električkovej dopravy opätovne plnohodnotne slúžiť Bratislavčanom, čo ma nesmierne teší. Električku chceme spustiť hneď, ako je to možné, preto pôjde už zajtra,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Dopravný podnik Bratislava preto vypraví prvé električky už v skorých ranných hodinách v stredu 15. júna 2016.

Otvorením trate bude obnovená premávka električkových liniek č. 1, 4, 6 po pôvodných trasách a zároveň bude obnovená premávka električky linky č. 7.

Zmeny v premávke električiek

Linka č. 7: Rača (počas rannej dopravnej špičky)/ŽST Vinohrady – Račianska – Račianske mýto – Radlinského – Americké námestie – Špitálska – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Račianske mýto – Račianska – ŽST Vinohrady/Rača

Linka č. 1: Hlavná stanica – Starohorská – Radlinského – Obchodná – Námestie SNP – Jesenského – Mostová – Námestie Ľ. Štúra – Vajanského nábrežie – Šafárikovo námestie – Štúrova – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Starohorská – Hlavná stanica

Linka č. 4: Dúbravka – Karlova Ves – nábrežie generála Svobodu – Most SNP – Vajanského nábrežie – Šafárikovo námestie – Štúrova – Špitálska – Krížna – Trnavské mýto – Vajnorská – Zlaté Piesky. Smerom do Dúbravky sa trasa nemení.

Linka č. 6: Karlova Ves – nábrežie generála Svobodu – Most SNP – Vajanského nábrežie – Šafárikovo námestie – Štúrova – Jesenského – Námestie Ľ. Štúra – Nový most – nábrežie generála Svobodu – Karlova Ves

DPB, a.s. zároveň upozorňuje cestujúcich, že s obnovením električkovej dopravy v oblasti Šafárikovho námestia bude zrušená náhradná autobusová doprava na linke č. X13, ktorá nahrádzala linku č.1 premávajúcu z Hlavnej stanice na Šafárikovo námestie.

Nová trať pre električky má neskôr pokračovať zo Štúrovej na Starý most a po prvý raz v histórii z Rače až do Retržalky.

Nová trať pre električky má neskôr pokračovať zo Štúrovej na Starý most a po prvý raz v histórii z Rače až do Retržalky.

Zdroj: DP Bratislava