Celé Slovensko žije v týchto dňoch ohláseným štrajkom učiteľov za zvýšenie platov a zlepšenie financovania školstva. Na pondelok sa musia pruipraviť aj rodičia viacerých základných škôl a škôlok v Rači, že starostlivosť o ich deti bude touto aktivitou ovplyvnená! Ktoré školy a škôlky budú zatvorené?

Z dvoch základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Rača sa do štrajku učiteľov, ktorý sa bude konať v pondelok 25.1. 2016, zapojí iba jedna – ZŠ Tbiliská. Na tento deň vyhlásila riaditeľka školy riaditeľské voľno. Z 33 pedagógov pracujúcich na tejto škole sa do štrajku zapojí 26.

Aj na pôde materských škôl, ktorých je v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Rača sedem, sa do štrajku zapojí jedna – MŠ Plickova. Keďže rodičia detí podporujú snahu učiteľov, nechajú si deti v tento deň doma a škôlka nebude riešiť žiaden náhradný program ani premiestnenie detí. Z celkového počtu 8 učiteľov MŠ Plickova sa do štrajku zapojí 7.

Druhá základná škola (ZŠ s MŠ Hubeného) a ostatné materské školy v Rači budú fungovať podľa bežného programu a rozvrhu.

Keďže situácia sa stále vyvíja, počítame aj s tým, že priebehu budúceho týždňa môžu nastať ďalšie zmeny,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Angelika Bezděková.

Zdroj: MÚ Rača, Eva Miklánková