V najväčšej historickej vínnej pivnici v malokarpatskom regióne, ktorá sa nachádza v Nemeckom kultúrnom dome v Rači na ulici Barónka 3, si prídu na svoje milovníci vína a kvalitnej muziky. Sax and Wine in the City sa bude konať ako sprievodné podujatie jesenného Dňa otvorených pivníc 2015 (20. – 21. novembra 2015).

Upratovanie pivnice NKD pred Spots 3

Upratovanie pivnice NKD pred Spots 3

Organizujú ho Bratislavský okrášľovací spolok a hudobník Milo Suchomel, na festivale vystúpia poprední slovenskí džezoví hudobníci.

Piť sa bude výber najkvalitnejších račianskych vín, predovšetkým známej frankovky. Občerstvenie bude prezentovať miestne tradičné špeciality.

Hlavným partnerom je Mestská časť Bratislava – Rača a združenie Spots – unique place to celebrate art, akcia sa bude konať pod záštitou starostu obce Petra Pilinského.

Unikátny priestor vína

Pivnicu pod Nemeckým kultúrnym domom vybudovali v 30. rokoch minulého storočia členovia Nemeckého vinohradníckeho družstva. Po dostavaní nadzemných častí – lisovne aj spoločenskej sály – ju štát po 2. svetovej vojne pôvodným vlastníkom zhabal.

Prevzal ju štátny podnik Vinárske závody, ktorý bol najväčším spracovateľom hrozna v kraji a odoberal takmer celú produkciu aj od miestneho Jednotného roľníckeho družstva.

Viac o téme aj tu: Exkluzívne zábery z historickej pivnice pod NKD!

Sax and Wine, Pivnica pod NKD 20. - 21. novembra 2015

Sax and Wine, Pivnica pod NKD 20. – 21. novembra 2015

Zdroj: Bratislavský okrášľovací spolok, foto: BOS