Priestorov na stretávanie so zaujímavým hudobným programom, výstavami či klubovými akciami nikdy nie je dosť. Jeden taký bez veľkej pompy nedávno otvorili v Rači a určite si zaslúži vašu pozornosť.

V rozľahlom nebytovom priestore v komplexe Račany Bianco za Komisárkami bola pred pár rokmi predajňa exotického nábytku. Po tom, ako ukončila činnosť, bola nehnuteľnosť dlhší čas neobsadená. Začiatkom roka sa v nej však usídlil nový nájomca a vytvoril tu multifunkčný priestor s názvom Mad Planet Gallery.

“MP Gallery je miestom spoznávania, relaxu a kultúry. Pri šálke vynikajúcej kávy alebo nápoja môžete obdivovať cez 200 fotoobrazov, či sledovať dokumenty,” píše sa na stránke galérie na Facebooku (link).

Galériu Mad Planet Gallery rozbieha fotograf a dokumentarista Peter Šurík.

Dušou projektu je cestovateľ a fotograf Peter Šurík, ktorý sa stará aj o časť programu. Hneď v úvode fungovania zaujali Bratislavčanov napríklad ochutnávkou exotických jedál z hmyzu. V priestore sa však už  konali aj zaujímavé koncerty, prehliadky či privátne akcie. Ponúkajú aj rôzne fotenie (rodinné, portréty, bábätká) ako aj prenájom fotoateliéru.

Fotogaléria:

Foto: Mad Planet Gallery