V zóne predajní na Račianskej ulici sa má čokosoro dokončiť showroom japonskej značky motocyklov Yamaha. Ešte predtým však ožil priestor po zrušenej predajni automobilov Citrően inou motocyklovou legendou – značka Indian Motorcycles tu má vďaka importérovi Klasik Moto, s.r.o. svoju prvú predajňu na území Bratislavy.

Interiér showroomu Indian Motorcycle Bratislava

Značka vznikla v USA roku 1901 a do desiatich rokov od vzniku sa stala najväčším výrobcom motocyklov na svete. Po II. svetovej vojne však postupne upadala až do bankrotu v roku 1953.

Nasledovalo viacero pokusov o vzkriesenie. K životu ju priviedla v roku 2011 až firma Polaris, keď odkúpila brand a ochranné známky a presťahovala výrobné zariadenia z Kings Mountain v Severnej Karolíne do závodov v Minnesote a Iowe. Legendárny je najmä model Indian Chief, ktorý začali po prvý raz vyrábať v roku 1922.

Kontakt na predajcu nájdete tu.

Fotogaléria:

Od augusta 2013 sú v ponuke tri motocyklové modely, ktoré využívajú tradičný štýl stavby motorky: v kategórii crusier to boli Indian Chief Classic a Indian Chief Vintage a z triedy baggeer to je Indian Chieftain. Medzi zaujímavé modely treba rátať aj motocykel Chief Roadmaster kategórie touring.

Modely Indian:

Foto: Indian Motorcycle Bratislava