Starosta Peter Pilinský dnes informoval, že poslanci miestneho zastupiteľstva odsúhlasili návrh na odkúpenie budovy bývalej slávnej a štýlovej vinárne na Kadnárovej ulici.

“Dnes sme sa s poslancami stretli na predposlednom riadnom zasadnutí tohto zastupiteľstva, ktoré spolu funguje už štyri roky. Chcem sa takto verejne poďakovať každému jednému z poslancov za konštruktívny prístup k tridsiatke prerokovaných bodov. Schválené je vďaka tomu napríklad odkúpenie budovy bývalej reštaurácie Tramín, v ktorej by mohlo v budúcnosti vzniknúť nové seniorcentrum,” napísal na svojej stránke, kde informoval aj o ďalších dôležitých rozhodnutiach: “Nie je v komunálnej obvyklé, že poslanci a starosta dokážu pracovať bez politikárčenia a hádok pre ľudí aj v takomto vypätom predvolebnom období. O to viac si to vážim. Ľudí síce zaujímajú voľby, ale oveľa viac to, čo sa robí pre nich a pre Raču.”

Bývalá vináreň Tramín v súčasnosti

Vináreň Tramín v Krasňanoch otvorili v roku 1964. Informovala o tom aj agentúra ČSTK (foto).

Po revolúcii sa dostala do súkromných rúk, neskôr zmenila majiteľa. Určitý čas bol v podzemí prevádzkovaný erotický salón či herňa. Zašlú slávu sa nepodarilo novému majiteľovi oživiť, hoci  mal ambíciu areál prebudovať. Plány však nenaplnil, v objekte sa zdržovali rôzne živly, viackrát v ňom zasahovala polícia či hasiči pri menších požiaroch.

Pozemok pod budovou patrí magistrátu, ktorý v minulosti registroval žiadosti o jeho odkúpenie. Pravdepodobne práve táto ťarcha odradila developerov, ktorí sa o budovu viackrát zaujímali a Rača mala dokonca na stole návrh na zmenu účelu na bytovú výstavbu.

Získanie pozemku v strategickej časti obce, v dotyku s plánovaným športovým areálom LBG Aréna, zveľadí majetok Mestskej časti a otvorí možnosti na zriadenie novej služby a priestorov napríklad pre seniorov.

Vináreň Tramín bola svojho času exkluzívny podnik.

Vináreň Tramín otvorili v roku 1964, v začiatkoch v nej hrávala cigánska hudba Eugena Farkaša.

jč, foto archív, vtedy.sk google streetview