Projekt Zlaté krídlo v lokalite Rinzle získal územné rozhodnutie zhruba v rovnakom čase, ako ostatné projekty v okolí. Lokalite je Územným plánom Bratislavy z roku 1997 určená na výstavbu bytoviek. V týchto dňoch ožíva výstavba poslednej z nich, ktorej investor naznačuje zaujímavý trend – rozhodol sa stavať menej, ako má dovolené v stavebnom povolení z čias starostovania Jána Zvonára…

Zlaté krídlo Rača: Po zmenách a zrušení jednej bodovy.

Zlaté krídlo Rača: Po zmenách a zrušení jednej bodovy.

„Územné rozhodnutie pre Zlaté krídlo je právoplatné už z času, keď projekt kúpila od naša spoločnosť od predchádzajúceho majiteľa. Termín právoplatnosti rozhodnutia je 24 augusta 2007. Stavebné povolenie je právoplatné od 26. augusta 2008,“ objasnil pre spravodajský portál Račaweb Jaroslav Škrovánek zo spoločnosti DOAS.

Na pozemku na Kadnárovej ulici už dávnejšie postavili prvé podzemné podlažia dvoch objektov. Prípravné práce na stavbe chcú nanovo začať 16. novembra 2015, v úvode prebehne úprava terénu a zemné práce. Zariadenie staveniska bude trvať ďalšie dva týždne. Predaj bytov a nebytových priestorov by chceli spustiť ešte tento rok, pričom ukončenie stavby a kolaudáciu majú naplánovanú do polovice roka 2017.

O jednu budovu menej

Račanov by popri týchto „technických“ správach mohlo zaujať najmä to, že v pôvodnom projekte prišlo k viacerým zmenám, ktoré ho takpovediac poľudštili. Po stretnutí so starostom Petrom Pilinským oznámil developer, že v projekte urobil zmeny, ktorými znižuje intenzitu samotnej zástavby.

Zlaté krídlo Rača: Projekt z roku 2008 rátal s piatimi budovami (A, B, C, D, E), blok označený ako C po novom vypadol.

Zlaté krídlo Rača: Projekt so stavebným povolením z roku 2008 rátal s piatimi budovami (A, B, C, D, E), blok označený ako C po novom vypadol.

Lokalite Rinzle, kde vyrastá aj Zlaté krídlo. Už v roku 2009 vybudovali na projekte základy dvoch budov, stavbu neskôr vlastník zakonzervoval.

Lokalite Rinzle, kde vyrastá aj Zlaté krídlo. Už v roku 2009 vybudovali na projekte základy dvoch budov, stavbu neskôr vlastník zakonzervoval.

Keď sme projekt kúpili, išlo o súbor 5 blokov. Takmer ste susedovi pozerali z okna do okna. Keďže sme priaznivci zelene, detských ihrísk a vzdušného prostredia, zrušili sme blok označený písmenom C,“ potvrdil naše informácie Jaroslav Škrovánek.

Týmto krokom získali priestor na zeleň a zvýšenie úrovne bývania budúcich majiteľov 132 bytov v blokoch A,B, D a E. Pribudnú vonkajšie aj vnútorné parkovacie miesta .

„Ide nám o to, aby mali klienti po prebratí bytov príjemné interiérové aj exteriérové prostredie. Verím, že aj Račanom konečne prinesieme novostavbu, na ktorej filozofiu budú môcť byť dokonca hrdí,“ nazdáva sa Škrovánek.

Rozšírená občianska vybavenosť

Čo sa týka občianskej vybavenosti aj pre ďalších rezidentov z okolia, investor pridáva v bloku A služby v podobe obchodu s potravinami, kaderníctva, uvažujeme o detskej škôlke a ďalších prevádzkach na ploche 651 m2.

Vybavenosť dotvoríme podľa potrieb tejto časti Rače. Podľa našich zistení chýba v tejto lokalite viacero služieb pre obyvateľov,“ vraví a dodáva, že po prvých kolách rokovaní s vedením obce zvažujú aj ďalšie pridané hodnoty, o ktorých bude investor po dosiahnutí dohody informovať v priebehu ďalších mesiacov.

Račaweb, foto: DOAS, Mapy Google