Popri menších prezentáciách frankovky modrej na račianskej pôde máva tento náš klenot raz do roka aj svoju veľkú celomestskú oslavu na Primaciálnom námestí. Aj 11. Festival frankovky modrej a bratislavského vína sa uskutoční ako súčasť Korunovačných slávností a navštíviť ho môžete od piatka 26. do nedele 28. júna v samom srdci Bratislavy – na Primaciálnom námestí.

Festival frankovky v BratislaveKorunovačný sprievod očakávame na Primaciálnom námestí v sobotu podvečer, okolo šiestej hodiny. Jeho súčasťou bude požehnanie vína od čerstvo korunovaného panovníka Karola III. a takisto pasovanie rytierov rádu Zlatej ostrohy. Okolo pol ôsmej by mala byť opäť spustená aj Vtáčia fontána na križovatke Panskej a Ventúrskej, z ktorej jediný raz v roku potečie víno zdarma,“ povedal o programe Jozef Mórik z Račianskeho spolku, ktorý je spolu s Račianskym vinohradníckym spolkom organizátorom festivalu.

Stánky našich vinárov a producentov sa otvárajú v piatok od 14. do 23., v sobotu od 10. do 23. a v nedeľu od 10. do 20. hodiny.

Novinkou akcie je, že tak v piatok ako aj v sobotu podvečer zabaví hostí pri pohári dobrého vínka aj hudobná produkcia!

Zoznam prihlásených vinárov:

1.  Rudolf Rakyta
2.  Ivan Holík
3.  Karol Križanovič
4.  Miloš Máťuš
5.  Karol Švec
6.  Jozef Štibrany
7.  Juraj Vladár
8.  Dušan Žitný
9.  Michal Kollár
10. František Krajčírovič
11. Ľubica Lednárová
12. Villa Vino Rača
13. Robert Witkovský
14. PD Vinohrady
15. PD Vajnory

Fotogaléria: