Radi sa prechádzate medzi pivničkami v Rači? Nezmeškajte možnosť rezervovať si vstupenky na 3. Špacírku po račanských pivnicách. Aj tentoraz pribudne do zoznamu vinárov staronové meno a s ním aj pivnica, do ktorej nemala verejnosť ešte nikdy prístup (viac tu)!

Špacírku rozdelenú na dva samostatné dni aj tentoraz organizuje OZ Terroir Rača v spolupráci s Račianskym vinohradníckym spolkom, pričom autorom myšlienky aj hlavným hnacím motorom zostáva propagátor nášho chotára Ivan Vrana.

3. Špacírka po račanských pivnicách 2019

Organizátori po prvý raz zavádzajú kupónový systém.

Každý držiteľ piatkového alebo sobotného pasu (kapsička, vstupenka, pohár s mierkou a náramok s farebným odlíšením na daný deň), nájde vo vnútri svojho pasu štartovací balíček 40 kupónov, každý v hodnote 0,25 €, ktorými môže uhrádzať jednotlivé vzorky vína prípadne si zakúpiť aj fľašované produkty. Ak kupóny minie, dokúpiť si ďalšie u každého z vinárov a môže pokračovať v ochutnávaní vín či ich nákupe na neskoršiu konzumáciu.

Do Rače si počas špacírky nájdu cestu stovky návštevníkov!

Kto otvorí svoje pivnice?

Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Miloš Máťuš, Martin Wengh, Eduard Brychta, Peter Stovíček, Peter Litomerický, Michal Kompauer, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčírovič, Karol Švec a Jozef Štibrány.

Michal Kollár bude v Račianskej vinotéke, Ľubica Lednárová, Benedikt Žitný, Ivan Holík a Juraj Vladár v Obecnej pivnici. Robert Witkovský sa odprezentuje v pivnici pod Biviom. 

Objednávka vstupeniek: info@rvspolok.sk

Na záver v Lisovni – vstup voľný!

Aj pre tých, ktorí si nezakúpili vstupenky, bude možnosť vychutnať si atmosféru a vínka našich producentov. V sobotu 6. apríla od 20:00 do polnoci bude v Červenej lisovni pri NKD prebiehať záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie z kuchyne záhradnej reštaurácie Šínweg. Súčasťou tejto after párty bude aj bohatá tombola.

jč, foto archív, Bivio