V Nemeckom kultúrnom dome sa v pondelok 9. marca o 19. hodine uskutoční divadelné predstavenie s mimoriadnym hereckým obsadením!

Hra americkej populárnej autorky Kathleen Clarkovej, ktorá má pôvodný názov Amanda a Gus, je nádherná romantická komédia. Je nevšedná tým, že vyrozpráva a veľmi citlivo, románik o dvoch starších ľuďoch. Navyše tento príbeh končí optimisticky a to je dnes veľmi vzácne.

V skvelom obsadení dvoch protagonistov – populárnych hercov Zity Furkovej a Františka Kovára uvidíte hru, ktorá pobaví, ale aj rozplače, ale najmä pohladí po duši. Mlčanlivý vdovec Gus, starý vojnový veterán zo severnej Ameriky a temperamentná babička Amanda z južnej Ameriky, nájdu to, čo najmenej čakajú – druhú šancu na lásku.

Radosti aj problémy, vzťahy bez ohľadu na vek sú spojené so životom. Láska je láska a láska je všetko, ako hovoria klasici, ale aj autorka Kathleen Clarková. Autorke sa podarilo vykresliť láskavý príbeh, plný humoru a komických situácií, ktorým nechýba nadhľad. A to je podstata hry, ktorú Vám ponúkame.

A ešte jedna zvláštnosť Vás čaká v divadle. Bude to trochu netradičné podanie hry. Scénické čítanie, ktoré sa vyznačuje aj tým, že herci sa musia spoľahnúť na svoj hlas, telo a gestá, bez scény a rekvizít. Iba hudba, tá áno.

Táto neobvyklá, ale známa forma na celom svete, sprostredkovaná z čítania, prináša úplne nový, určite pre mnohých oveľa  silnejší  zážitok.

Predpredaj vstupeniek na MiÚ Rača, Kubačova 21, alebo priamo na mieste v deň konania predstavenia. Vstupné: 6,00 €.