Do vynoveného voľnočasového areálu s amfiteátrom v Knižkovej doline sa vracia život. Do verejnej obchodnej súťaže na prenájom bufetu s terasou a klubovňou, ktorú Rača vyhlásila vlani, sa prihlásil jeden záujemca a splnil náročné podmienky prenájmu. Spoločnosť už pred pár dňami rozbehla dokončovacie a prípravné práce na otvorenie.

Interiér je momentálne vo fáze dokončovania, oproti vizualizáciám sa môže odlišovať. Okrem iných má pribudnúť panoramatický pohľad na Raču.

Čakajú nás ešte kontroly z hygieny a ďalších inštitúcií, ktoré v konečnom dôsledky ovplyvnia, aká bude ponuka občerstvenia či otváracie hodiny,“ povedal nám Anton Jurišta, ktorý s rodinou obsluhuje podobné zariadenia aj na Železnej studienke pri amfiteátri či pod lanovkou na Kamzíku.

Zariadenie budú prevádzkovať celoročne, otváracie hodiny však prispôsobia sezóne.

„Cieľová skupina? Rodiny s deťmi, turisti, cyklisti… Každý, kto pôjde okolo areálu, si nájde to svoje. Ponuku budeme prispôsobovať požiadavkám ľudí, zákazník je pre nás pán,“ sľubuje. Chce sa stretnúť aj so šéfom vinohradníckeho spolu Dušanom Žitným a ďalšími račianskymi vinármi, ktorých produkty by nemali v ponuke chýbať.

Fotogaléria:

Autor: Račan, foto Ing. arch. Dalibor Vidiečan, M. Rebro, cas.sk, Račaweb