Pred pár dňami spôsobil slovenský šprintér obrovský rozruch, keď na Majstrovstvách Európy v Belehrade získal v behu na 60 metrov nečakanú striebornú medailu. Okrem cenného kovu prekonal aj bradatý slovenský rekord v tejto disciplíne, čím sa stal oficiálne najrýchlejším Slovákom.

V piatok sa s ním mali možnosť zoznámiť žiaci druhého stupňa na Základnej škole na Tbiliskej ulici v Rači.

Ján Volko (20) prišiel na prednášku a besedu v rámci projektu Pravda o drogách.

„Bolo to určené pre druhý stupeň. Ján Volko prišiel aj so svojou atletickou trénerkou. Sám išiel rovno zo školy, bol milý, bezprostredný. Bol to zážitok stretnúť sa s ním,“ povedala nám telocvikárka Darina Kučerová, ktorá si nenechala ujsť príležitosť a urobila si s jedným z najsledovanejších slovenských športovcov súčasnosti spoločné foto.

Volko je bratislavský rodák, bývalý žiak Spojenej školy sv. Vincenta de Paul. Športovať začínal ako futbalista v klube Domino Bratislava. Neskôr presedlal na atletiku, keďže na trávnikoch bol taký rýchly, že mu stačil len máloktorý zo súperov.

Fotogaléria:

Šprintér Ján Volko na ZŠ Tbiliská s telocvikárkou Darinou Kučerovou.

Ján Volko a trénerka Naďa Bendová.

Na halových majstrovstvách Európy v atletike vytvoril časom 6,62 sekundy nový národný rekord. Ten starý bol poriadne bradatý, držal ho Ľuboš Chochlík, ktorý ešte v januári 1987 zabehol v českom Jablonci nad Nisou 60-metrovú trať za 6,65 s.

jč, foto: archív DK, FB Ján Volko/Športová fotografia Pavol Uhrin