Všetko sa to začalo statusom na sociálnej sieti, ktorý zverejnila mamička Jana po vinobraní. Ďakovala ňom ľuďom, ktorí sa postarali o záchranu jej dospievajúcej dcéry, ktorá skolabovala.

Keď odpadla pod pódiom, veľa ľudí sa len pozrelo… O to väčšia vďaka patrí dámam a pánovi, ktorí sa starali, až kým sa dcére nepolepšilo. Ďakujeme!“ napísala Jana v statuse do skupiny Račania na Facebooku.

Mamička napísala v skupine Račania odkaz, v ktorom ďakovala záchrancom svojej dcéry.

Starosta Peter Pilinský začal na základe týchto informácií pátrať po záchrancoch. „Zistili sme, že jedna zo žien, ktorá dievčaťu pomohla, je učiteľka v našej škôlke. Okrem úprimného poďakovania a kytice navrhnem pani Dianu Gašparíkovú aj na udelenie špeciálnej ceny za ľudskosť na galavečere Račianske srdce. Ľudia ako ona robia svet lepším,“ vyhlásil po neohlásenej návšteve na MŠ Hubeného.

„Myslím si, že na mojom mieste by tak konal každý človek. Navyše to dievča bola moja žiačka v škôlke,“ prezradila pani učiteľka ktorá opäť dokázala, že svet dokážeme zmeniť k lepšiemu najmä vlastnou ľudskosťou, všímavosťou a toleranciou!

Poďakovanie na MŠ Hubeného – zľava riaditeľka škôlky Andrea Konečná, starosta Peter Pilinský a učiteľka Diana Gašparíková.

Učiteľka Diana Gašparíková o udalostiach na vinobraní:

Zdroj: Račan, foto: archív