Vajnorskému developerovi VI Group sa v Mestskej časti Bratislava – Rača v poslednom období neuveriteľne darí. Po získaní povolení na výstavbu projektu RNDZ na Východnom a Verbena v Krasňanoch získal podpis starostu Michala Drotována pod ďalšie územné rozhodnutie o výstavbe desiatok nových bytov.

Pôdorys developerského zámeru “Bytové domy pri Šajbách”, ktoré dostali od Rače územné rozhodnutie.

Ide o projekt “Bytové domy pri Šajbách”, ktorý má vyrásť v tesnej blízkosti križovatky Dopravná – Sklabinská – Pri Šajbách, priamo oproti novému sídlisku RNDZ.

73 bytov a apartmánov

V územnom rozhodnutí vydanom 30. júna 2022 a zverejnenom 12. júla 2022 sa uvádza, že celková plocha riešená projektom má výmeru 3168 m2, zastavaných z toho bude 1090 m2 a podlažná plocha dosiahne 5843 m2.

Zelene bude skromných 749,5 m2.

Plánované miesto výstavby je pri frekventovanej križovatke Dopravná-Sklabinská-Pri Šajbách.

V troch objektoch A, B, C vznikne spolu až 69 bytov a k tomu aj 4 apartmány. Obyvateľom má slúžiť 93 parkovacích miest situovaných do podzemnej garáže.

Dve z troch bytoviek (B, C) budú mať 8 nadzemných podlaží, jedna 5 podlaží.

Bytové domy pri Šajbách plánujú so 69 bytmi a 4 apartmánmi.

V rámci pripomienkového konania zaevidoval stavebný úrad vedený Andreou Mrvovou – manželkou extarostu Vajnor Jána Mrvu sériu pripomienok.

Poslanec MZ za Východné Dominik Vrba napríklad namietal nevyhovujúce dopravné riešenie projektu, neúnosné zvýšenie intenzity dopravy, nevyriešenú občiansku vybavenosť pre nových obyvateľov (miesta v MŠ, ZŠ) ako aj názor, že projekt opäť pripraví obyvateľov o existujúcu zeleň.

Súčasná podoba parcely pre plánovanú výstavbu.

Úspešná VI Group

Spoločnosti VI Group sa v poslednom období na území Rače darí. Kým v minulosti jej pre masívny odpor obyvateľov z lokality Experimentálka ani po rokoch nevyšiel kontroverzný projekt Zrkadliská, dnes už majú rozostavaný veľký projekt RNDZ (predtým Triangel a RendezVous), povolenú bytovku Verdena (viac tu) v Krasňanoch a najnovšie už môžu pripravovať výstavbu projektu Bytové domy pri Šajbách.

Hrozba ďalšej výstavby

Okrem projektov vajnorských developerov VI Group Račania s obavami sledujú plánovaný rozmach výstavby aj v ďalších problematických lokalitách.

Developeri chcú zastavať vinohrady v lokalite Rinzle (Hroznový sad II.), ďalej Táborky (Račany Rosso), na Vrbenského ulici.

Na výstavbu sa po dohode s magistrátom a chystajú aj nad Peknou cestou, Východná na Pasekách, na Račianskej aj na Pastierskej. Spolu je tak v hre výstavba okolo 1500 nových bytov.

Hroznový sad 2

Hroznový sad 2

Hroznový sad 2

Račany Rosso

Viac o téme aj

Ďalší článok V Rači chcú postaviť fastfood Burger King

Predchádzajúci článok Spoločný Cieľ stavia do boja o starostu Rače Jána Polakoviča