V Krasňanoch sa pripravuje neslýchané množstvo nových developerských projektov vrátane tých, ktoré podporuje magistrát v programe nájomného bývania.

Medzi najnovšie patrí Verdena od developerskej skupiny VI Group, ktorej sa v posledných rokoch v rámci mestskej časti Rača darí presadzovať svoje obchodné plány.

V minulých obdobiach odpor ľudí aj samosprávy a aktivita poslancov pre odpredaj parcely na parkovacie státia viedli k zastaveniu problematických Zrkadlísk na Hečkovej.

Teraz už VI Group vo veľkom stavia stovky bytov na Rendezi (RNDZ) a bez väčšej diskusie oznámilo aj získanie povolení na výstavbu ďalšieho projektu v Krasňanoch.

Projekt Verdena od VI Group.

Bytovka Verdena má vyrásť medzi areálom Meopty, Slovenskou Grafiou a futbalovým ihriskom ŠK Krasňany. Pôjde o stavbu s 8 nadzemnými podlažiami, jedným podzemným pre garážové státia a vonkajšimi parkoviskami.

Apartmánov stále pribúda

Spolu ide o 77 bytov. Z toho bude 24 apartmánov. Starosta Michal Drotován pred nástupom do funkcie označoval tento model predaja nehnuteľností na bývanie za podvod (viac tu) a tvrdil, že sa tak obchádza územný plán mesta. Keď sa stal starostom, pribudli stovky apartmánov v ním podpísanom projekte RNDZ a takisto nebudú chýbať ani vo Verdene.

Byty vyrastú v husto zastavanej lokalite v dotyku s priemyselnými areálmi.

Ďalších 10 rezidencií v projekte bude jednoizbových, 46 dvojizbových, 13 trojizbových a 8 štvorizbových.

Developer zverejnil už aj prvú cenovú ponuku pre záujemcov, ide o byty na 4. až 6. podlaží.

Jednoizbák od 172 600 eur

Jednoizbový byt vyjde jeho vlastníka po dokončení (plánované v roku 2024) na 172 600 eur v uvádzacej cene, dvojizbák má cenovky 220 tisíc eur a viac, trojizbový byt s rozlohou 80 metrov štvorcových vyjde na 333 tisíc eur. Cena štvorizbového bytu sa šplhá k 400 tisícom eur.

Pivničná kobka (1,8 m2) vyjde 3800 eur, garážové státia 15 600 eur a vonkajšie parkovacie státia na 10 800 eur

V reklamných textoch developer láka na “pokojnú lokalitu, kde si výhody mesta užívate na prahu lesov Malých Karpát” a to v “lokalite pri Peknej ceste vhodnej pre milovníkov turistiky a cyklistiky”.

Jednoizbový byt vo Verdene vyjde na vyše 172 tisíc eur.

Marketingovým ťahákom má byť netradičná fasáda, ktorej hlavným prvkom je zeleň. Takisto uzavretý areál s parkoviskom a predzáhradkami.

Termín začiatku výstavby predpokladajú koncom tohto roka 2022 a jej ukončenie v roku 2024.

Verdena zverejnila cennik časti bytov.

Stovky nových bytov

V Krasňanoch ohlásili ďalšie developerské projekty v lokalite Rinzle/Hroznový sad 2, Dolné Ohnavy, bytový dom za Krasňanskou kúriou, ďalej na Račianskej ulici pri budove YIT a tiež pod vinohradmi za Slovenskou Grafiou na konci Peknej cesty.

rč, vizualizácie Verdena/VI Group