Po dvoch víťazstvách na trávnikoch súperov (3:1 v Dev. Novej Vsi a 2:0 v Bernolákove) čakal tím FK Rača v šlágri 3. kola III. futbalovej ligy súper s kádrom, ktorý vzbudzuje rešpekt!

V drese Svätého Jura totiž nastúpilo viacero hráčov, ktorí majú prvoligové a dokonca reprezentačné skúsenosti na čele s Máriom Breškom, ktorý si ako vývalý hráč Matadoru Púchov zahral v Lige majstrov proti FC Barcelone. Nechýbal však ani Doležaj (bývalý stopér Trnavy či Dubnice), Angelovič (ex Slovan a Žilina, mužstvo aj trénuje) či Volf (ŠKP Devín, Slovan, Trenčín)…

Zaujímavosťou je, že šéfom klubu, asistentom trénera aj hlavným sponzorom je v Rači dobre známy Peter Kučerka, bývalý hráč Lokomotívy!

Breška (vľavo), Doležaj či Angelovič (v strede) patria k známym ligovým menám, dnes obliekajú dres Sv. Jura. Cas.sk

Breška, Doležaj či Angelovič patria k známym ligovým menám, dnes obliekajú dres Sv. Jura. Cas.sk

Na druhej strane sa v tíme FK Rača v tejto sezóne objavil na poste stopéra bývalý ligista z ŠKP Devín, Interu či Senca Peter Polgár.

Úvod stretnutia potvrdil, že v role mierneho favorita je hosťujúci tím. Už v 3. minúte otvoril skóre Vika.

Až do prestávky mali mierne navrch hostia. Hralo sa na trávniku, ktorý už zavlažuje nová závlaha a aj napriek extrémnym suchám bol pripravený na vysokej úrovni.

Račania sa začali osmeľovať v druhom polčase a od 60. minúty bola ich ofenzíva stále zreteľnejšia. Priniesla niekoľko zaujímavých príležitostí, lopty sa odrážali od brvna i žrdí, stále chýbalo presnejšie zakončenie.

Odmeny sa aj pred očami bývalého reprezentanta a v minulej sezóne trénera azerbajdžanského majstra Banants Jerevan Zsolta Hornyáka, ktorý vyrastal v Rači, odmenená vyrovnávajúcim gólom. Po dlhšom obliehaní bránky dostal loptu zblízka do siete Sv. Jura domáci zadák Sádovský.

FK Rača - Sv. Jur. Štandardná situácia v nastavenom čase gól nepriniesla.

FK Rača – Sv. Jur. Štandardná situácia v nastavenom čase gól nepriniesla.

FK Rača – ŠK Svätý Jur 1:1 (0:1)
Góly: 86. Sádovský – 3. Vika. Rozhodoval: Čižmár.
FK Rača: Maluniak – Sádovský, Polgár, Pálka, Boďo (90. Vizváry), Žifčák, A. Ščibrány, Kvašňovský, Čapla, Marko (46. Hlatký), Paldauf.
Sv. Jur: A. Chvíla – Šimoník, Moravčík, Doležaj, Lysák, Vika, Rybanský (72. Prášil), Mihálik, Spodniak, Breška, Angelovič.