V najbližších dňoch začne v réžii magistrátu Bratislavy najrozsiahlejšia oprava komunikácie za posledné roky! Rekonštrukcia sa uskutoční v duchu avizovaných poslaneckých priorít račianskych mestských poslancov Petra Pilinského a Rastislava Žitného, ktoré prezentovali primátorovi Nesrovnalovi počas nedávnej návštevy Rače.

Celoplošná oprava vozovky na Kubačovej ulici od križovatky s Detvianskou pri trhu až po Sadmelijskú na Úžinách sa podľa predloženého harmonogramu zo strany mesta začne do konca októbra.

Známy tankodrom zmizne

Magistrát upozornil, že nevie poskytnúť presný termín začiatku opravy, keďže práce závisia aj od počasia a ukončenia prác v iných lokalitách Bratislavy.

Kubačova sa začne opravovať od križovatky s Detvianskou pri reštaurácii Račiansky dvor.

V rámci opravy Kubačovej ulice odstránia súčasnú vrchnú vrstvu asfaltu a následne ju nahradia novou.

Oprava vozovky pôjde aj spodnou časťou frekventovanej križovatky Barónka – Kubačova pri Nemeckom kultúrnom dome.

Kubačova ulica, ktorá patrí pod správu hlavného mesta, je dlhodobo v dezolátnom stave, za čo si vyslúžila pomenovanie Račiansky tankodrom. Oprava pozostávajúca z vyfrézovania vrchnej vrstvy existujúcej vozovky a následne položenia úplne nového asfaltového koberca, je naplánovaná v ideálnom prípade na tri týždne

Očakávajte dopravné obmedzenia

Žiadame obyvateľov vopred o trpezlivosť a ohľaduplnosť,” uviedla Mestská časť Bratislava – Rača na svojej internetovej stránke www.raca.sk.

Počas celého trvania opráv bude Kubačova ulica od križovatky so Sadmelijskou až po križovatku s Detvianskou ZJEDNOSMERNENÁ, a to v smere od Sadmelijskej ku Detvianskej.

V opačnom smere sa NEBUDE dať po Kubačovej prejsť.

Obyvatelia bývajúci na Kafendovej, Mudrochovej či Barónke sa von z Rače dostanú buď cez Detviansku ulicu alebo vrchom cez Barónku, Alstrovu okolo evanjelického kostola a späť po Sadmelijskej, kde už bude možné odbočiť doprava na Kadnárovú a ďalej Hečkovu.

Rozsiahla oprava Kubačovej si vyžiada dopravné obmedzenia a dočasné zmeny v lokalite Barónka a Úžiny.

Ďalšie dopravné projekty

Oprava Kubačovej ulice, ktorú prisľúbil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ešte v júni, má predchádzať výstavbe kruhovej križovatky Kubačova – Detvianska – Rustaveliho, ktorá by mala začať na jar 2018.

Naplánovaná je aj oprava Púchovskej cesty v smere od Kauflandu na Svätý Jur.

Zdroj: MČ Bratislava – Rača, foto: Google Street View