Nad mestom vyčíňal vetrisko a dážď, no vo futbalovom areáli v Krasňanoch prepuklo 12. apríla večer ohnivé peklo.

Z neznámych dôvodov začala horieť unimobunka, v ktorej mali športové náčinie malí futbalisti FK Rača.

Krátko po zmapovaní rozsiahlych škôd sa začala mobilizovať komunita z Rače, ale rýchlo sa pridali aj ľudia ponúkajúci pomocnú ruku z mesta či ďalších kútov Slovenska.

Požiar v areáli ŠK Krasňany zničil športové náčinie malých futbalistov

„Už prvé reakcie boli plné podpory. Naštartovali aj nás, hoci sme sa chvíľu cítili na dne,“ povedal známy futbalový nadšenec a tréner mládeže z OZ Kengura Pavol Máťuš. Okamžite začal s ďalšími kolegami koordinovať ponuky pomoci.

Tie prišli dokonca aj zo Žiliny, od mesta a mestskej časti formou financií, ale rodičov, poslancov a stoviek Račanov.

Tím hasičov pod vedením Marcela Kadlečíka a Daniely Rősslerovej posilnilim počas odstraňovania škôd aj poslanci Polakovič a Madzin.

Pomoc prišla v pravej chvíli.

Račianski hasiči pomohli vlastnými rukami aj špeciálnou technikou.

Najťažšou fázou likvidácie následkov požiaru bolo rozobratie masívnej kovovej konštrukcie unimobunky. O to sa postarali hasiči z DHZ Rača.

„Naozaj ich nasadeniu, bol by veľký problém. Ale prišli, majú na to techniku a urobili kus roboty. Partia pod vedením Marcela Kadlečíka a Daniely Rősselovej Olenočinovej zhorený objekt kompletne zlikvidovala,“ poďakoval Máťuš.

Milan Adámek (vľavo) a Pavol Máťuš (vpravo) preberajú finančný dar od McDonald’s

Mobilizácia formou finančnej zbierky (prispieť na účet OZ Kengura: SK94 7500 0000 0040 2891 2560) a sponzorov tiež zabrali.

Najdôležitejšie pre malých futbalistov je, aby mali s čím hrať. O to sa v spolupráci s poslancom Jánom Polakovičom nezištne zaslúžil Stanislav Thomka zo Žiliny.

„Spojili sme sa, slovo dalo slovo a on chlapcom priviezol 150 futbalových lôpt. Keď ľudia vidia, že robíte veci so srdcom a nadšením, radi sa pridajú,“ skonštatoval Polakovič.

jč, foto DHZ Rača, P. Máťuš, TV BA