Pani Beáta Kollárová a ďalší členovia personálu vás s úsmevom obslúžia počas leta od stredy do nedele vždy od


Pani Beáta Kollárová a ďalší členovia personálu vás s úsmevom obslúžia počas leta od stredy do nedele vždy od 17. do 21. hodiny

Račianska vinotéka na Námestí Andreja Hlinku zažíva svoje znovuoživenie. Dušu jej len nedávno vdýchli chlapi z Račianskeho vinohradníckeho spolku a navštíviť ju môžete každú stredu až nedeľu od 17.00 do 21.00. K vínku si môžete vypýtať aj čerstvé pagáčiky, štrúdľu, chlieb s cibuľou. Bolo by naozaj veľkou škodou minúť nádherné priestory vinotéky a jej útulnú pivničku, nad ktorou drží stráž socha svätého Urbana pokrstená pápežom Jánom Pavlom II.

Račianska vinotéka

Račianska vinotéka sa nachádza na Nám. Andreja Hlinku 3 v Rači, jej interiér zdobí aj socha patróna vinohradníkov posvätená pápežom Jánom Pavlom II.

O otvorení vinotéky informuje vo svojom júnovom vydaní mesačník Račiansky výber.

Člen RVS Ľubomír Prekop sa teší, že prví hostia si sem už pomaly nachádzajú cestu a vracajú sa za osvedčeným. „Mnohí poznajú kvalitu našich vín z rôznych akcií, napríklad z Festivalu Frankovky modrej a prídu s takmer presnou predstavou, ktorú odrodu alebo víno od ktorého vinára chcú,“ teší sa z projektu zameraného na podporu vinárov a vinohradníkov v Rači.

Ponuka vinotéky je naozaj pestrá. „Vínnu kartu a ostatné informácie chceme zverejniť na pripravovanej web stránke Račianskej vinotéky,“ vysvetľuje Prekop a dodáva, že okrem vín si tu môžete zakúpiť aj ovčí, kozí a kravský syr z farmy Baránek z Dolných Plachtiniec, ďalej tradičné oškvarkové pagáčiky podľa receptu Anny Würflovej, račiansku štrúdľa s makom a bobuľkami Frankovky modrej, chlieb s masťou a cibuľou alebo oškvarkovou nátierkou.

Tieto vám s úsmevom prinesie Beáta Kollárová, ktorá sa role gazdinej a vedúcej vinotéky zhostila skutočne elegantne. „Vinotéka supluje aj informačné centrum: na regáli je vždy aktuálne číslo Račianskeho výberu, propagačné materiály o Rači, výtlačky odborného časopisu VINOTÉKA a kniha B.Chovana Na kúzelných cestách Sv. Urbánka,“ uzavrel Ľubomír Prekop.

Zastavte sa na pohárik vínka napríklad v nastávajúcich letných dňoch, keď budete bažiť nielen po tieni, ale aj po tradičnej atmosfére, ktorú nájdete jedine vo vinárskej pivničke!

Kontakt: Račianska vinotéka
Nám. A. Hlinku č. 3, Rača
Otvorené: Str-Ne 17.00 – 21.00
Tel.: 44881681, 0907218680

Zdroj: Račiansky mesačník, autor Zuzana Šuláková

Fotogaléria: