Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (nominant za Sieť) odvolal generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Dušana Šefčíka a na tento post vymenoval nového šéfa.

Tibor Šimoni, MBA

Tibor Šimoni, MBA

“Železnicu považujem za najrýchlejší, ekologický a moderný spôsob dopravy. Jej modernizácia je jednou z kľúčových priorít nového vedenia ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Potrebuje však nový impulz, ktorý očakávam v podobe nového generálneho riaditeľa, skúseného manažéra s výsledkami,” zdôvodnil svoje rozhodnutie minister Roman Brecely.

Ministerstvo dopravy informovalo, že nový riaditeľ Tibor Šimoni pôsobil ako nezávislý odborník v oblasti efektívneho krízového manažmentu, prioritne v oblasti výstavby a energetiky.

Riešenie problému Filiálky

“Svoje vymenovanie vnímam ako veľkú manažérsku výzvu. Medzi moje priority bude patriť okrem modernizácie hlavných dopravných koridorov aj obnova významných regionálnych tratí a dlhodobo neriešený problém bratislavskej Filiálky,” povedal Šimoni.

Ten v predchádzajúcom volebnom období (2010-2014) pôsobil ako miestny poslanec v Mestskej časti Bratislava – Rača za stranu SDKÚ-DS a okrem iných návrhov prišiel na podnet občanov z dotknutej oblasti ako prvý s myšlienkou zámeny pozemkov s investorom Radničného námestia Rača za účelom vybudovania nového verejného parku pre všetkých Račanov.

Bratislava-Filiálka

Bratislava-Filiálka

Krízový manažér

Nový generálny riaditeľ ŽSR v roku 2005 ukončil štúdium na European School of Management – ESCP Europe. V minulosti pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Vojenské zdravotnícke zariadenia, a. s., v ktorej mal za úlohu zabezpečiť celkové ekonomické ozdravenie a finančnú stabilizáciu spoločnosti.

Za Račaweb prajeme veľa pracovných úspechov, keďže aj Rača a najmä Východné ako aj ich obyvatelia sú s rozhodnutiami Železníc SR veľmi úzko späté.

Tibor Šimoni, ŽSR

Tibor Šimoni je nový generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR).

Zdroj: Karolína Ducká, Hovorkyňa Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, foto: Račaweb, FB