Po uvedení hlavných oporných bodov svojej kandidatúru na starostu Rače predstavil Ján Polakovič postupne aj desiatku členov svojho najužšieho tímu Spoločný Cieľ. Okrem Monika Luknárovej, ktorej venoval pri prezentácii spolupracovníkov ako potenciálnej vicestarostke väčší priestor, predstavil aj ďalších svojich kandidátov na poslancov do zastupiteľstva v Rači, Bratislave či Bratislavskom samosprávnom kraji.

Začal najmladším – Dominikom Vrbom z Východného. Označil ho za veľké prekvapenie pre to, s akou vervou sa vrhol do práce pre Rendez od chvíle, čo sa ako náhradník stal členom zastupiteľstva.

Nasledoval Milanom Abelom, ktorého označil ako človeka na správnom mieste, ktorého Račania poznajú ako vždy ochotného chlapa pripraveného pomôcť tam, kde je to potrebné. Ako otec rodiny by sa mal venovať problematike materských škôl, ktorých rozširovanie bude po otvorení ZŠ Plickova ďalšou najväčšou výzvou.

Zoskupenie Spoločný Cieľ. Zľava: Milan Abel, Ján Lipiansky, Ivan Vrana, Miloš Máťuš, Monika Luknárová, Ján Polakovič, Dominik Vrba, Marek Blecha, Marián Khandl, Peter Brodek a Marcel Kadlečík.

Miloša Máťuša označil ako poslanca s obrovskými skúsenosťami a „otca“ ich zoskupenia. Rešpektovaný pestovateľ a vinár, ktorý nikdy nezabudne zdôrazniť, že vinohrady sú našim pokladom a nikdy o ne nesmieme prísť.

Ivana Vranu opísal ako lokálpatriota zdôrazňujúceho propagáciu tradícií Rače, ktorý v tejto oblasti odviedol kus práce.

V tíme je aj poslanec Mário Khandl z Komisárok. Ako odborník na informačné technológie by mal služby miestneho úradu preniesť do 21. storočia, keďže dodnes mestskej časti chýba napríklad digitálny územný plán či digitálny archív.

Poslanecký klub Spoločný Cieľ. Zhora, zľava: Ján Lipiansky, Milan Abel, Ivan Vrana, Miloš Máťuš, Ján Polakovič, Monika Luknárová, Dominik Vrba, Marcel Kadlečík, Marián Khandl, Peter Brodek, Marek Blecha.

Srdciar, bývalý hráč a dnes hokejový tréner Ján Lipiansky, ktorý vie, čo to znamená mať súdržný tím. Ako človek, čo žil celý život športom, má pomôcť priniesť nové projekty v oblasti športovej infraštruktúry mestskej časti.

Viac o téme kandidatúra Jána Polakoviča sa dočítate aj tu.

Znovuobnovením činnosti dobrovoľného hasičského zboru v Rači a výcvikom mládeže sa Marcel Kadlečík a jeho kolegovia zapísali do povedomia celej komunity. V prípade zvolenia ho Ján Polakovič vidí v role garanta čistoty, kosenia, starostlivosti o verejné priestory. „Toto nie je téma, ktorou by sa mal starosta chváliť. Mala by byť samozrejmosťou! Naše okolia musí byť čisté, pokosené, upratané a bezpečné,“ nazdáva sa.

Video: Ohlásenie kandidatúry klubu Spoločný Cieľ

Ďalší kandidát z Východného Marek Blecha je tiež „Cyrov chlapec“. Ďalší z nasledovníkov zosnulého bojovníka za Rendez Cyrila Sekerku s vášňou pre zeleň a životné prostredie. „Uvedomujeme si, aké dôležité je na týchto veciach pracovať a postarať sa, aby Rača bola aj naďalej najzelenšou časťou mesta,“ pripomenul Polakovič.

Peter Brodek síce v Rači nebýva od malička, ale ostatných členov tímu zaujal tým, ako si ju dokázal zamilovať. Ostatných nadchol slovami, ako dôležité je priblížiť ju aj ďalším „Novoračanom“. Vtiahnuť ich do jej života a ďalej v nej vytvárať silnú komunitu súdržnosti, korektných väzieb a vzťahov.

jč, foto Spoločný Cieľ