BRATISLAVA, RAČA – Víťazom prvého kola volieb v Bratislavskom kraji je šéf SDKÚ Pavol Frešo, ktorého podporovala široká pravicová koalícia, získal vyše 48 percent hlasov. Nestačilo to však na istotu predsedníckeho postu, v druhom kole musí pozíciu obhájiť v súboji s Monikou Flašíkovou-Beňovou (Smer-SD).

Úspešná je pravicová koalicia SDKÚ, KDH, Most-Híd, SaS, SMK, OKS a Strana zelených, ktorá získala väčšinu župných poslancov a obhájila tak väčšinu v župnom zastupiteľstve.

Z tejto kandidátky sú napokon aj obaja poslanci pre BSK z V. volebného obvodu, teda Rače a Vajnor. Najviac hlasov získali Juraj Lauko (2298) a súčasná poslankyňa BSK Anna Zemanová (1711), obaja z Vajnor.

Račania vo voľbách voličov neoslovili dostatočne na to, aby im dali dostatok hlasov. Najbližšie k druhej postupovej priečke mala Milada Dobrotková (nezávislá), aj tej však chýbalo takmer 700 hlasov.

5. volebný obvod, počet okrskov: 22
Počet oprávnených voličov:  22 710
Počet odovzdaných obálok: 5429
Účasť voličov v %: 23,91 %

Účasť voličov v našom 5. obvode dosiahla 23,91 %, v celom BSK to bolo menej – len 21,65%.

V končiacom sa volebnom období nás v BSK zastupovali Anna Zemanová (SaS) a Ján Zvonár (Smer-SD), ktorého pár mesiacov pred skončením volebného obdobia nahradil Juraj Madzin.

Podrobné výsledky volieb do VÚC nájdete  tu.

Voľba poslancov do zastuúiteľstva BSK - V. obvod (Rača, Vajnory)

Voľba poslancov do zastupiteľstva BSK – V. obvod (Rača, Vajnory)