Priatelia, tribúnski tréneri s 200 ligovými štartami, 150 štartami v A tíme Anglickej futbalovej reprezentácie, všetky ľahšie ženy, ale aj ťažšie. Je to tu! Konečne sa skončila jesenná časť tejto exkluzívnej tretej ,,futbalovej,, ligy a FK Rača predčila všetky očakávania a krčmové predpoklady a skončila na treťom mieste!!!!! Bohužial zospodu

Dnes sme privítali nepríjemného súpera z kočovného kraja Slovenskej Republiky, Newcastle Junajtit. Húževnatý súper z kraja, z ktorého pochádza aj náš ,,hráč,, Zsolt Šťanka, oblastný majster v stereoidovej kulturistike do výšky jedného metra štvorcového.

Po zmene času sa tréningy FK Rača v posledných dvoch týždňoch odohrávajú po tme. Hráči používajú banícke helmy s baterkou a vidia sa doslova naslepo. Po niekoľkých interview s hráčmi sme sa dozvedeli, že slnka a svetla sa chlapci boja ako Blade (Wesley Snipes, Galatasaray Istanbul), ktorého svojho času daboval vynikajúci Michal Gučík.

Dabing Michala Gučíka bol podobne neznesiteľný ako dnešný výkon Račianskych žrebcov. Nechcel by som spomínať už toľko v médiách prepieranú Račiansku roľu, ale nedá mi to. Vďaka subtropickým dažďom ihrisko videlo po roku opäť vodu, ale toto krátke prebudenie z agónie nestačilo na to, aby tento kravský výbeh vyzeral ako ihrisko. Hráči Newcastlu sa radšej rozcvičovali na parkovisku, aby nedošli aj o zvyšné zuby, pričom borci z Rače sa rozcvičovali na Xboxe pri Fife 2014.

V čase 10:30 hráči obidvoch mužstiev vybehli na ihrisko. Pocity hráčov boli zmiešané ako keď gambler (90% futbalistov) hádže všetok bank na rulete na červenú. V úvodných minútach došlo k striedaniu v mužstve domácich. Náš petržalský lyrik Fero Hečko mal horúce pero a vrátil sa k písaniu svojho náučno praktického románu z račianskeho prostredia “Vinič na brvne”.

V úvodných minútach sme boli silnejší na lopte, v krčme, vo fitku, ale na hrisku nie. Góly z kočovných kopačiek hostí otupili naše zmysli a zvýšili tržby v Time-Oute. Tribúnski tréneri mali hlavy v analýzach, fúzy od piva a hráčom sa štikútalo.

Ked sme hrávali my, loptu sme nosili na koko*e do brány!!!!”

No, lenže vtedy sa hádzali auty vidlami!!” Prekrikovali sa tréneri na tribúne. Pravda bola taká, že do šatní sme odchádzali za nepriaznivého výsledku 0:2 pre ugrofínov.

Druhý polčas sa chlapci v kabíne povzbudili a na ihrisko vybehli s penou v ústach. Lopty sa ugrofíni dotkli v druhom polčase iba pri odkopoch z päťky, ale napriek tomu sme platonický tlak nedokázali dlho pretaviť v gól. V 89-tej minúte sa však odtrhol kto iný, kto iný, no ja sa pýtam kto iný ako chlapec s úplne tradičným Slovenským menom Štefan a ešte tradičnejším priezviskom Mizera (po rakúsky micéra). Na chvíľu si však vzal na seba pseudonym Štefan Vodila.

Traja hráči išli na tribúnu za trénermi, dvaja do Time Outu na Leberkäse mit kečap. Štefan, ale vystrelil do autu, avšak na päťke sa objavil prechádzajúci sa žulovitý chlapec z Michaloviec (Ukrajina) Vladimír Sochanič, ktorý Vodilovu strelu dopravil do siete. 1:2. Bohužiaľ, bolo už neskoro. Do konca stretnutia sme už však nedokázali vyrovnať, aj vďaka pevnej obrane pána rozhodcu, počas celého zápasu.

Prehrali sme teda 1:2 a s jeseňou sme sa rozlúčili s prehrou. Aj takýto však býva fodbal.

Zostava FK: Plánička- Hencz, Sochanič, Ďuriš, Dušan Ščibrány- Hečko, Schustrík, Adam Ščibrány, Tanka- Mizera, Žifčák

Striedali: Ďurč, Kusý, Rojko

Pískali: Sud Hoven (Holandsko), Mária (Hlavná kuchárka, Základná škola, Dolná Ždaňa, Murko (Tomáš Bezmena).