Tesne pred vinobraním otvorili v centre Rače, na križovatke ulíc Kubačova a Detvianska novú gastroprevádzku. Susedí s Račianskym dvorom, aj názov napovedá, že ide o rovnakého prevádzkovateľa (Bevanda). Vchod je však z ulice a ponúka rýchle občerstvenie – hoci, ako sme sa presvedčili, nejde o klasický bufet či fast food, ale niečo, čo sa snaží prilákať zákazníkov aj pridanou hodnotou…

Obsluha je oblečená vo vkusných rovnošatách. Vône z pece s dreveným uhlím, v ktorej pripravujú pravú taliansku pizzu, sa šíri ďaleko v okolí.

Cenník jedla - gyros kurací alebo teľací, pizza aj po kúskoch.

Cenník jedla – gyros kurací alebo teľací, pizza aj po kúskoch.

Takisto grécky gyros v domácej žemle alebo tortile vyzerá veľkoryso, cena sa začína na od 3,20 eur, ale v ponuke je verzie s teľacím, kuracím aj Mix. Do budúcnosti v inzercii avizujú aj hovädzí hamburger, počas našej návštevy však v ponuke nebol.

Otváracie hodiny prevádzka zatiaľ vyvesené nemala, podľa informácie personálu však majú otvorené každý deň od 11:00 do 21:00.

V minulosti už na tomto mieste prevádzka rýchleho občerstvenia bola, avšak po čase ju zavreli. Teraz prešiel priestor vkusnou rekonštrukciou, na konzumáciu jedla či nápojov ponúka zastrešené miesta vo vnútri alebo akési party stolíky na maličkom priestore pri chodníku.

Až čas ukáže, či sa v konkurencii ďalších prevádzok rýchleho občerstvenia Bevanda Fast Food No. 1 uchytí, v každom prípade začína sympaticky a predstavuje pre ostatných v tomto segmente výzvu.

Kontakt na prevádzku je 0917 555 777, internetová stránka: www.bevanda.sk.

Fotogaléria:

Text: JB, Foto: Račaweb