Slávna frankovka modrá bude mať svoj deň opäť v bratislavskej Rači, ktorej priniesla slávu už za čias Rakúsko-uhorskej monarchie. Vo štvrtok 16. apríla 2015 sa v priestoroch spoločnosti Villa Vino Rača uskutoční jubilejný 10. medzinárodný Festival frankovky modrej a ružových vín.

Nominačná súťaž Národného salónu vín

Odborná prezentácia, na ktorú poslali producenti zo 6 štátov spolu 150 vzoriek je nominačnou súťažou Národného salónu vín Slovenskej republiky pre rok 2015. Prezidentom súťaže je Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc., garantom za Národný salón vín SR je Ing. Ondrej Celleng.

Prezident súťaže Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc.

Prezident súťaže Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc.

Na prezentácii sa očakáva účasť odborných zástupcov, malých, stredných aj veľkých vinárstiev z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, no aj celého Slovenska a zahraničia.

Generálny riaditeľ Villa Vino Rača Ján Krampl.

Generálny riaditeľ Villa Vino Rača Ján Krampl.

Teší nás, že sa za 10 rokov vybudovala prestížna výstava so zárukou vysokej kvality a objektívneho hodnotenia vín erudovaných enológov. V priemere sa zúčastňuje každoročne 5-7  zástupcov z krajín Európskej únie,“ povedal o súťaži generálny riaditeľ Villa Vino Rača, a.s., Ing. Ján Krampl.

Bohatá história a punc!

Za uplynulé obdobie sa podľa neho ohodnotilo 1650 vzoriek. Villa Vino Rača ako organizátor nominačnej súťaže dáva spolu s predsedníctvom Prof. Ing. Fedora Malíka, DrSc. už roky tejto akcii punc toho najvyššieho domáceho ale i zahraničného uznania.

Súťaž je zároveň príležitosťou pre pestovateľov a producentov na odborné diskusie o stave vinárstva a vinohradníctva na Slovensku.

Príležitosť bude debatovať aj o súťaži Vinalies Internationales 2015, kde získalo 12 zlatých medailí 8  slovenských vinárstiev. Rovnú štvrtinu z nich majú práve vinári z Villa Vino Rača a dve z troch zlatých medailí patria práve frankovke modrej! Jedna zlatá medaila tramínu červenému, všetky z kolekcie Chateau Palugyay.

Zdroj: Villa Vino Rača, foto: Villa Vino Rača