V posledných voľbách poslancov v roku 2014 skončil Milan Abel (57) jedinú priečku za zvolením, teraz to skúša znova. Chlap, ktorého pozná celá generácia starých Račanov ako človeka ochotného vždy pomôcť, za ktorým navyše ostáva dobre odvedená robota a dodržané sľuby, sa však svojich predstáv len tak ľahko nevzdáva!

„Tých sedem hlasov, chýbajúcich do získania poslaneckého mandátu, ma, práveže povzbudilo a posunulo ďalej. Počas uplynulých štyroch rokov som mojou dobrovoľnou aktivitou v našej mestskej časti chcel ukázať, že si dôveru takmer tisícky voličských hlasov zaslúžim a zároveň mám na to získať ďalšie hlasy do tohoročných volieb,“ povedal nám Milan Abel, ktorý napriek chýbajúcim hlasom na záujem o dianie v samospráve nezanevrel a pozorne ho sledoval.

Stále je priestor na zlepšenie

„Z môjho pohľadu sa za posledných osem rokov pre Raču urobilo najviac pozitívneho vo viacerých oblastiach: zastavenie výstavby vo vinohradoch, oprava škôl a škôlok, podpora športu, spolkov a veľa iného. Nie je však možné vyhovieť všetkým a stále je potenciál na zlepšenie. Preto ak by som mal dávať známku, bude to zatiaľ chválitebný – s ašpiráciou na jednotku!“ zdôvodňuje svoje hodnotenie.

Rečí, že politika – vrátane komunálnej – je plná podrazov a intríg, sa Milan neobáva. Prostredie samosprávy síce môže podľa neho niekedy aj nepríjemne prekvapiť, ale žije v Rači celý život a žiadny hazard so svojim menom nemá v pláne. „Pozná ma tu veľa ľudí. Vedia, čo odo mňa môžu očakávať a čo by som, naopak, nikdy nespravil,“ vraví odhodlane.

Milan Abel pomáhal pri mnohých verejných projektoch v obci

„Milan je vzácny človek, ktorý urobil obrovské množstvo práce pri revitalizácii Obecnej záhrady – a nezištne!“ poďakoval verejne tomuto patriotovi aj bývalý šéf Račianskeho spolku Robert Witkovský. Rovnako úprimné slová chvály by ste si pri vypočuli od riaditeľky materskej školy, kde upravoval deťom dvor, od vinohradníkov či predstaviteľov fary.

Revitalizácia viníc

Veľa starých Račanov si pamätá potraviny u Ábela. V jeho prípade ide len o zhodu mien: „Myslím si, že táto značka nikdy neurobila môjmu menu hanbu, či to boli potraviny alebo teraz pivovar,“ usmeje sa.

V prípade zvolenia za poslanca má o svojej budúcej agende jasno: „Revitalizácia vinohradov – sám som dal do rodiaceho stavu 40 árov viníc, pomoc školám, škôlkam, športovcom a všade tam, kde to bude podľa podnetov od spoluobčanov potrebné!“

Milan Abel s úrodou frankovky

Milan Abel

Vzdelanie: strojár
Dátum a miesto narodenia: 5. jún 1961, Bratislava – Rača
Povolanie: živnostník, zemné práce
Záujmy: rodina, vinohradníctvo, šport