Po dvoch dobrých výsledkoch s favorizovanými tímami Slovana a Skalice, ktoré zakončili Račania remízami a bodovým ziskom, prišla nečakaná prehra s mužstvom Horses Šúrovce. V 21. kole sa ujali hostia po lepšie zvládnutom prvom polčase vedenia gólom Horvátha (37. minúta) po peknej akcii.

Domáci zverenci trénera Karola Marka mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v samom úvode 2. polčasu, ale dvojica útočiacich hráčov v čistej šanci pred brankárom hostí Hrivňákom zaváhala…

Aktívni hostia odpovedali na kŕčovitý a neproduktívny tlak Račanov nepríjemnými protiútokmi. Po jednom z nich zasiahol v pokutovom území nedovolene Sochanič a kapitán Šúroviec Juhász takmer panenkovsky zvýšil na 2:0. Od tretieho inkasovaného gólu potom zachránilo našich chlapcov brvno…

V ďalšom kole cestuje FK Rača, ktorý klesol na predposlednú priečku 3. ligy Západ, na ihrisko posledného mužstva tabuľky PFK Piešťany

Výsledok 21. kola:  FK Rača Bratislava – FC Horses Šúrovce 0:2 (0:1)
Góly: 37. J. Horváth, 80. M. Juhász (z pok. kopu). Rozhodoval: Perašín, 200 divákov.
Zostava FK Rača: Harag – Rojko, Ďuriš, Sochanič, Hencz (82. Štefánek), Kadera, Kusý, Kalina (46. A. Ščibrány), Škultéty (72. Ďurič). Hečko, Vavrík.

Zvyšné výsledky 21. kola:
AFC Nové Mesto nad Váhom – MFK Topvar Topoľčany 2:0 (1:0), FKM Nové Zámky – ŠKF Sereď 0:4 (0:2), FK Vrbové – FK Púchov 1:2 (0:1), ŠK Slovan Bratislava juniori – OFK Dunajská Lužná 4:2 (2:1), MFK Skalica – PFK Piešťany 3:0 (3:0), FK Slovan Levice – FKS Nemšová 3:2 (1:1), FK Spartak Vráble – FC Petržalka 1898 2:0 (2:0).