Uplynulú sobotu 20. 6. 2015 sa v Rači uskutočnil už druhý ročník rodinno – športového podujatia „Rača žije“. Rezidenčný projekt Malé Krasňany prichystal pre všetkých účastníkov oddychovú zónu s aktivitami pre celú rodinu. Každý, kto sa v zóne zaregistroval, bol zaradený do súťaže o víkendový pobyt pre dvoch s mnohými procedúrami v kúpeľoch v Patinciach, ktorý vyhrala pani Bibiana z Rače.

V Malých Krasňanoch sa šliapalo do pedálov

Rača žije 2015Najväčší úspech zožal bike lab, na ktorom účastníci pomocou šliapania do pedálov stacionárneho bicykla poháňali elektrický mixér a mohli si tak vyrobiť vlastný ovocný nápoj. O tom, že mala táto atrakcia na podujatí veľký úspech svedčí 300 vyšliapaných nápojov.

Chill out zónu Malé Krasňany ocenili mladí, ktorí si mohli oddýchnuť na tulivakoch a taktiež deti, pre ktoré tu boli pripravené omaľovánky, bublifuky a balóniky.

Pripravenej detskej štafety sa zúčastnilo asi 50 športuchtivých detí.

Ďalšou atrakciou bola možnosť nechať sa zdarma odfotiť profesionálnym fotografom a odniesť si tak fotografiu v rámiku s motívom Malé Krasňany ako spomienku na krásne strávenú sobotu.

Na podujatí Rača žije bolo množstvo aktivít pre celú rodinu. Išlo o  deň plný zábavy a športu pre malých i veľkých. Návštevníci sa mohli zúčastniť rôznych disciplín od hokejbalu cez štafetu až po šípky. Súčasťou podujatia boli aj majstrovstvá v street workout-e a súťaž vo varení gulášu.

Rača žije 2015

Zdroj: ACCEDO Slovakia Communications