Koncom októbra čakajú Slovensko komunálne voľby 2022. Kandidáti o miesta primátorov, poslancov či starostov museli v stanovenom termíne odovzdať potrebné doklady – buď ako stranícki kandidáti s potvrdením od príslušnej strany/koalície, alebo ako nezávislí aj s príslušným počtom vyzbieraných podpisov.

Ešte skôr ako oficiálna stránka Mestskej časti Bratislava – Rača zverejnil zoznamy kandidátov na starostu a poslancov v Rači, Krasňanoch a na Východnom starosta Michal Drotován na svojom profile na sociálnej sieti.

Formulár na zisťovanie predvolebných nálad si pozrite tu

Na starostu okrem neho kandiduje aj bývalý poslanec Rudolf Ivičič (67, SRDCE – Národná jednota – Strana vlastencov), súčasný poslanec a líder neformálneho poslaneckého klubu Spoločný Cieľ Ján Polakovič (33, nezávislý, viac TU) a dôchodca Teodor Žitný (66, Národná koalícia/Nezávislí kandidáti).

Poslanecký klub Spoločný Cieľ podporuje za starostu Jána Polakoviča. Zhora, zľava: Ján Lipiansky (Rača), Milan Abel (Rača), Ivan Vrana (Rača), Miloš Máťuš (Rača), Ján Polakovič (Rača), Monika Luknárová (Rača), Dominik Vrba (Východné), Marcel Kadlečík (Rača), Marián Khandl (Rača), Peter Brodek (Rača), Marek Blecha (Východné).

 

Michal Drotován predstavil kandidátov rôznych strán a zoskupení ako svoj “tím” poslancov.

O posty poslancov sa v 1. volebnom obvode Rača uchádza 39 záujemcov (krúžkuje sa 10 mien).

O posty v 2. volebnom obvode Krasňany sa uchádza 8 záujemcov (volia sa 3).

O posty v 3. volebnom obvode Východné uchádza 6 záujemcov (volia sa 2).

 

Zoznam kandidátov – volebný obvod Rača:

Zoznam kandidátov – volebný obvod Krasňany:

Zoznam kandidátov – volebný obvod Východné: