Developerská spoločnosť VI Group z Vajnor už požiadala o vydanie stavebného povolenia na výstavbu v rámci objektu Verdena v Krasňanoch. V tejto fáze ide o odstavné plochy a komunikácie.

Stavebný úrad v Rači upustil od miestneho zisťovania a ústneho pojednávania. Dotknutá verejnosť má na vyjadrenie svojich pripomienok k dispozícii 7 pracovných dní od doručenia oznámenia o začatí konania (viac tu).

Projekt Verdena od VI Group.

Pripomeňme, že Verdena má vyrásť na Hagarovej ulici v zastavanej zóne Krasňan medzi areálom Meopty, Slovenskou Grafiou a futbalovým ihriskom ŠK Krasňany.

Pôjde o stavbu s 8 nadzemnými podlažiami, jedným podzemným pre garážové státia a vonkajšími parkoviskami.

Spolu tu vyrastie 77 bytov, z toho bude 24 apartmánov.

Viac o téme výstavby: Drotován podpísal územné rozhodnutie pre ďalšiu výstavbu developerovi VI Group

Starosta Michal Drotován pred nástupom do funkcie označoval tento model predaja nehnuteľností na bývanie za podvod (viac tu) a tvrdil, že sa tak obchádza územný plán mesta.

Keď sa stal starostom, pribudli stovky apartmánov v ním podpísanom projekte RNDZ (developer VIO Group) na Východnom a takisto nebudú chýbať ani vo Verdene a tiež ďalšom projekte na ulici Pri Šajbách (viac tu).

Ťahákom Verdeny má byť zeleň na fasáde.

Jednoizbový byt v uvádzacej fáze predaja bude po dokončení (plánované v roku 2024) stáť 172 600 eur, dvojizbák má cenovky 220 tisíc eur a viac, trojizbový byt s rozlohou 80 metrov štvorcových vyjde na 333 tisíc eur. Cena štvorizbového bytu sa šplhá k 400 tisícom eur. Pivničná kobka (1,8 m2) vyjde 3800 eur, garážové státia 15 600 eur a vonkajšie parkovacie státia na 10 800 eur.

Viac o projekte sme písali aj tu.

Termín začiatku výstavby predpokladajú koncom tohto roka 2022 a jej ukončenie v roku 2024.

Rozmach výstavby v Krasňanoch

V Krasňanoch sa okrem toho míľovými krokmi blíži výstavba sídliska Hroznový sad 2 v lokalite vinohradu Rinzle, ktorá už má za sebou posudzovanie vplyvov na životné prostredie a získala aj kladné stanovisko k investičnému zámeru od magistrátu (viac tu).

Ďalej sa plánuje rozsiahly development pod zámienkou nájomného bývania aj na Peknej ceste (za Grafiou), Račianskej, záujem stavať je v lokalite Ohňavy a o bytový dom má vyrásť aj v samom srdci Krasňan – na ulici Vrbenského vedľa budovy základnej umeleckej školy.

Byty vyrastú v husto zastavanej lokalite v dotyku s priemyselnými areálmi.

Na Račianskej ulici v bývalej administratívnej budove Kozmetiky zasa majiteľ po rekonštrukcii svojvoľne zmenil v roku 2020 funkciu objektu z administratívy na bývanie pod hlavičkou AB Camp – v objekte vybudoval malometrážne byty a apartmány na prenájom, pričom na to nedostal stavebné povolenie ani územné rozhodnutie.

rčw, vizualizácie VI Group