Na pozvanie Andreja Kisku navštívil prezidentský palác hokejový šampión Ľubomír Višňovský. Okrem debaty o možnom návrate na ľad, aktuálnej sezóne a celej kariére sa nevyhli ani projektom, ktoré topoľčiansky rodák rozbieha. Jedným z nich je aj výstavba reprezentatívneho športového komplexu LBG Aréna, ktorý sa od roku 2014 pripravuje v Bratislave!

Prezident SR Andrej Kiska dostal od úspešného reprtezentanta Ľuba Višňovského dres na pamiatku a vyjadril podporu jeho pripravovaným športovým projektom.

Prezident SR Andrej Kiska dostal od úspešného reprtezentanta Ľuba Višňovského dres na pamiatku a vyjadril podporu jeho pripravovaným športovým projektom.

Podpora od prezidenta

V debate s prezidentom prebral Ľubo nielen politiku a šport, ale aj to, čo bude ďalej robiť: “Som veľmi rád, že pán Višňovský chce naďalej pomáhať nášmu hokeju. Športu na Slovensku. Ostáva tu a držím mu prsty v jeho projektoch,” vyjadril Andrej Kiska podporu Višňovského úsiliu a projektom, ktoré majú ambíciu zlepšiť dostupnosť športovísk najmä deťom a mládeži.

“Má zlato, striebro aj bronz. Stále patrí medzi najlepších, ale musel skončiť. Hovorili sme o tom dlho. A chápem ho,” komentoval Andrej Kiska rozhodnutie hráča ukončiť aktívnu kariéru. “Chcem sa mu poďakovať za vzornú reprezentáciu našej krajiny. Hral srdcom a bolo to vidieť.”

Fotogaléria: Športový multikomplex LBG Aréna

Už len za starých pánov

Aj keď prioritou bude podľa reportáže TV JOJ (pozrite si tu) športový areál v Bratislave, na ktorom už dlhšie pracuje, populárny dres s číslom 17 nenechá úplne zapadnúť prachom: Dostal už pozvanie zahrať si v tíme starých pánov!

Teraz si dám chvíľu pauzu, ale potom určite budem chodiť aspoň raz do týždňa na ľad. Spotím sa a potom vždy lepšie aj pivo,” usmial sa hráč, ktorý priniesol Slovákom množstvo nádherných zážitkov a rád by pomáhal ďalej – napríklad formou výstavby reprezentatívneho športového areálu v bratislavskej Rači.

Spoločník v s.r.o.

Višňovský, ktorý po svojom prestupe z Topoľčian do Slovana býval niekoľko rokov aj na Karpatskom námestí, je od októbra 2014 spoločníkom v spoločnosti LBG aréna s. r. o. spolu so známym trénerom a expertom na plavecké športy gabrielom baranom.

Firma bude investorom budúceho športového areálu v lokalite medzi Hečkovou, Černockého a Kadnárovou ulicou.

Viac čítajte aj tu: Aké novinky prezradil Višňovský o LBG Aréne v Rači?

Projekt SAR: Pred hokejovou halou a plavárňou má vzniknúť nová promenáda.

Projekt SAR: Pred hokejovou halou a plavárňou má vzniknúť nová promenáda.

Zdroj: TV JOJ, Račaweb, foto: Tomas Cechvala Architects, archív