Viacero čitateľov sa na portál Račaweb.sk obrátilo s otázkou, čo sa to stavia na severovýchodnom okraji Rače v katastrálnom území Vajnôr. Keďže nájsť informácie na oficiálnych stránkach o týchto dvoch nových projektoch bolo nečakane komplikované (asi niekto nechce, aby verejnosť priveľa vedela), vybrali sme sa pozrieť priamo na miesto. Zistenia sú prekvapujúce, veď urobte si názor sami…

Polyfunkčný dom Diamant aj na bývanie?

Podľa tabúľ informujúcich o stavebníkovi a realizovanom objekte sa ukázalo, že na bývalej voľnej ploche oproti bývalým závodom BEZ vyrastá Polyfunkčný dom Diamant. Developerom je firma MBM Real z Námestova.

Podľa názvu “Polyfunkčný dom” nepôjde len o kancelárske či obchodné priestory. Predpokladáme aj podľa získaných vizualizácií, že sa v nich objaví aj funkcia bývania vo forme apartmánových bytov, alebo nejakej formy penziónu či robotníckej ubytovne.

Znamenalo by to otvorenie Pandorinej skrinky a štart rezidenčnej výstavby v úplne novej, doteraz málo dotknutej lokalite známej skôr priemyslom a logistickými službami!

Budú v danej lokalite povestnej zlou dopravnou dostupnosťou, minimom služieb, občianskej vybavenosti či sociálnej infraštruktúry bývať ďalší ľudia – nebodaj rodiny s deťmi? Ak áno, je to pre tento priestor a ľudí v ňom malá katastrofa. Privedú do tejto neatraktívnej nových obyvateľov nízke ceny? Áno, je to možné…

Desiata čerpacia stanica!

Prekvapujúce je, že v uvedenom území Vajnôr povolil stavebný úrad ďalšiu čerpaciu stanicu. Na pár kilometroch štvorcových sme ich aj s tou novou narátali 10 benzíniek (Slovnaft a Benzinol na Rybničnej, Slovnaft, Dalioil a Oliva na Púchovskej, Slovnaft pri Elektrodome NAY, Auto Rotos na Račianskej, OMV na Hečkovej, Shell na Krajinskej vo Sv. Jure).

Čerpaciu stanicu realizuje spoločnosť HSV Stavby pre developera Rovak, s.r.o. Otvorenie sa plánuje v najbližších mesiacoch.

Reakciu starostu MČ Vajnory Jána Mrvu si prečítajte tu.

Zdroj: Račaweb, foto: autor, HSV Stavby, vizualizácia MBM Real